Belgia prokuratuur kinnitas mitmeid meedias levinud väiteid, samas lükkas osa neist ka ümber ({{commentsTotal}})

{{1458736862000 | amCalendar}}

Belgia prokuratuur kinnitas tänasel pressikonverentsil, et Brüsseli elanikest vennad Khalid ja Ibrahim el-Bakraoui lasid end eile Brüsselis enestaputerroristidena õhku. Samuti märgiti, et taga otsitud kahtlustatavat pole veel tabatud ning mees on endiselt jooksus. Seega osutusid ajakirjanduses levinud väited mehe tabamise kohta ennatlikeks.

Föderaalprokurör Frederick Van Leeuw selgitas, et Ibrahim korraldas plahvatuse lennujaamas, kusjuures mehe arvutist on leitud ka tema "testament". Terrorist kirjutab, et ei tea enam, mida ta tegema peaks, sest kardab, et võimud jõuavad talle peagi jälile, vahendasid Reuters, BBC ja RTBF.

Erinevalt varem Belgia meedias liikunud väidetest tema vend Khalid lennujaama rünnakus ei osalenud, vaid lasi end õhku hoopis Maelbeeki metroojaamas.

Kaks meest, kes jäid eile samuti lennujaama turvakaamerale, on endiselt ametlikult tuvastamata. Üks neist lasi end õhku, teine aga lahkus mingil põhjusel sündmuskohalt juba enne plahvatusi.

Meedias on spekuleeritud, et tagaotsitava näol on tegu 25-aastase Najim Laachraouiga. Igal juhul on põgenenu leidmiseks käimas suur politseioperatsioon.

Ibrahimi roll lennujaama rünnakus määrati prokuröri sõnul kindlaks DNA abil, samas pole veel selge, kes oli teine end õhku lasknud suitsiiditerrorist. Khalidi osalemine metroojaama rünnakus tuvastati sõrmejälgede abil.

Kõik kolm nimeliselt mainitud meest olid juba varem tagaotsitavaks kuulutatud.

Laachraouid otsiti taga seetõttu, et ta oli lähedalt seotud Pariisi terrorirünnakute peamise kahtlusaluse Salah Abdeslamiga, kusjuures viimane olevat talle saatnud 13. novembri hilisõhtul tekstisõnumi.

Vennad el-Bakraouid aga sooviti leida seetõttu, et nad olid seotud eelmise nädala tulevahetuse sündmsukohaks oleva korteriga. Väidetavalt oli Khalid see, kes oli valenime all üürinud Foresti linnaosas korteri. Korterist alguse saanud politseioperatsioon viis lõpuks Salah Abdeslami tabamiseni 18. märtsi õhtul.

Enesetaputerroristidest vendadel oli vägagi kriminaalne minevik (kuigi otseselt terrorismiga mitte seonduv), mis paneb mõtlema ka sellele, miks nad üldse vabaduses viibisid. 2010. aastal mõisteti Ibrahim 9 aastaks vangi selle eest, et ta tulistas ühe röövi käigus politseinikku Kalašnikovi automaadiga. Khalid aga võeti 2011. aastal kinni samasuguste relvade omamise eest ning mõisteti autoröövide eest 5 aastaks vangi. Paraku olid mõlemad mehed praeguseks juba vabanenud.

Eilsete rünnakute asjus sai politsei ehk kõige olulisema vihje taksojuhilt, kes oli kolm terroristi eile Brüsseli lennujaama toonud ning kes tundis mehed hiljem ära politsei poolt avaldatud turvakaamera fotolt. Taksojuht andis politseinikele ka aadressi, kust ta oli mehed peale võtnud. Võimuesindajad korraldasid korteris läbiotsimise ning leidsid lõhkeaineid ja äärmusrühmituse ISIS lipu. Kusjuures üks lõhkeainet sisaldanud kott oli nii ebastabiilne, et plahvatas, kuid õnneks keegi seetõttu viga ei saanud.

Politseioperatsioon Anderlechtis jätkub

Kuigi kolmandat lennujaama terroristi pole veel kätte saadud, siis operatsioon tema tabamiseks jätkub. Samuti on kindel, et üks teine isik peeti piirkonnas võimuesindajate poolt kinni.

Viimaste andmete kohaselt hukkus eile Brüsselis 31 inimest

Föderaalprokurör Van Zeeuw märkis, et hetkeseisuga on kindel, et eilsetes terrorirünnakutes hukkus 31 ja sai vigastada 261 inimest.

Brüsseli lennujaama turvakaamera stoppkaader - keskmine on Ibrahim el-Bakraoui, kes lasi end õhku. Vasakpoolne mees lasi end samuti õhku ning tema isikut pole veel tuvastatud. Parempoolne valgetes riietes mees end õhku ei lasknud ning ta põgenes hoopis sündmuskohalt. Tema isik on ametlikult kindlaks tegemata. Tema pomm tehti kahjutuks võimuesindajate poolt.

 

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema