Rõivas arutas Uberi strateegiadirektoriga jagamismajandusega seotud maksuküsimusi ({{commentsTotal}})

USA-s viibiv peaminister Taavi Rõivas arutas Washingtonis Uberi strateegiadirektori David Plouffe'iga võimalusi, kuidas taolisi jagamismajanduse lahendusi paremini reguleerida.

Hetkel arutatakse riigikogus seadusemuudatuse üle, mis hakkab jagamismajandust reguleerima. Üheks kõige olulisemaks küsimuseks on see, kuidas tagada, et kõik vajalikud maksud saaksid makstud. Selle nimel tuleb koostööd teha maksuametil ja ettevõtetel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Jah, tulevikus on Uberi juhtidel see valikuvõimalus võtta kasutusele selline maksurežiim, kus nad aruandlusega ei peagi tegelema, nad annavad automaatselt ligipääsu oma teenistusele ja ei pea tegelema deklareerimisega," selgitas Rõivas.

Peaministri hinnangul tagab taoline lahendus ka selle, et kõikidelt sõitudelt tõepoolest riigimaksud saavad ka makstud. "Põhimõtteliselt ei tekikski sel viisil mingit võimalust niiöelda halliks majanduse tekkeks," kinnitas Rõivas.

Uberi juhatuse liige ja strateegiadirektor David Plouffe'i hinnangul on läbirääkimised Eesti maksuametiga olnud jätkuvalt edukad. "Minu hinnangul võib maksurežiim väga hästi töötada nii Eestis,
aga ka töötada eeskujuna ülejäänud maailmas," kinnitas Plouffe.

Renditav transporditeenus on üle maailma olnud enamasti sularahapõhine, millest enamust pole deklareeritud ja sellest ei jää jälge maha. "Nüüd on võimalus tuua see majandusharu varjust välja, ametlikuks ja Eesti on ilmselgelt maailmas juhtimas selles osas, kuidas kasutada tehnoloogiat selleks, et inimesed paremini makse maksaksid," märkis Uberi juht.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.