Reps: Savisaar ei usalda oma juhatuse liikmeid, erakonnas on asjad tugevalt paigast ära ({{commentsTotal}})

Kui vaadata eile õhtul toimunud juhatuse hääletamist, oli tänane hääletus lihtsalt mõne häälega teist pidi, märkis keskerakondlane Mailis Reps tänasest fraktsiooni esimehe valimist kommenteerides. Kogu viimase aja konfliktide põhjuseks on aga asjaolu, et erakonnas on asjad paigast ära ning läbipaistvuse poole liikumise asemel püütakse vassida, leiab Reps.

Erinevalt tavalisest praktikast hääletati eilsel juhatuses toimunud valimisel avalikult, kuigi isikuvalimised on eranditult salajased. Avalik hääletus oli Repsi sõnul olnud Edgar Savisaare nõudmisel.

„See näitab ka seda, et Edgar Savisaar ei usalda oma [erakonna] juhatuse liikmeid. Kartis, et vastasel korral, nagu see üsna tõenäoline on, oleks võitnud Kadri Simson,“ selgitas Reps „Ringvaates“, miks juhatuse hääletamisel võitis Jaanus Karilaid napi häälteenamusega.

Kuna riigikogu liige on oma otsustes vaba, ei olnud eilne juhatuse suunis tänasel hääletusel piirav.

Keskerakond on ähvardanud anda hääletuse kohtu alla, et tunnistada fraktsiooni otsus õigustühiseks. „Meil on päris huvitav ära oodata, mida see siis lõpuks tähendab,“ ütles Reps. Seni aga juhindub fraktsiooni riigikogu kodukorra seadusest ja kõik tänased menetlustoimingud olid Repsi sõnul sellega kooskõlas.

Mailis Reps oli aga hiljuti Keskerakonna aukohtu all, mille osas märkis ta, et kuna aukohtusse kuuluvad väga meeldivad inimesed, kes suhtusid oma töösse põhjalikkusega, oli aukohus talle meeldiv kogemus.

„Minus on küll tõusnud palju-palju suurem usk, et Keskerakond on ikkagi väga tubli erakond.“

Küsimusele, kas Mailis Reps visatakse siiski pärast toimunud aukohust erakonnast välja, vastas Reps: „Tänase juhatuse skaalat vaadates, kus on vahe 1–2 häälega Edgar Savisaare kasuks, siis kindlasti visatakse.“

Küsimus on aga mis saab edasi, märkis Reps, ning lisas, et edasi on võimalus tegutseda ühiselt täna oma meelsust näidanud 14 inimesega, toetust avaldanud abilinnapeade ja piirkonna esimeestega ning pöörduda näiteks omakorda aukohtu poole, volikogu poole, mille otsustusjõud on laiem kui juhatusel või miks mitte ka riiklikku kohtusüsteemi poole.

Mis on põhjus, miks Mailis Reps välja heidetakse?

Repsi sõnul polegi küsimus selles, keda toetati täna, nelja aasta eest või keda toetatakse nelja aasta pärast. „Küsimus on selles, et erakonnas on asjad nii tugevalt paigast ära: inimesed on kohtu all, kogu erakonna vastu on esitatud rida süüdistusi. Ning selle asemel, et sellest teha tõsiseid järeldusi, analüüsida avalikult, teha rahasüsteem ja meie erakond läbipaistvamaks, selle asemel me püüame midagi vassida.“

Toimetaja: Marju HimmaJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema