Reps: Savisaar ei usalda oma juhatuse liikmeid, erakonnas on asjad tugevalt paigast ära ({{commentsTotal}})

Kui vaadata eile õhtul toimunud juhatuse hääletamist, oli tänane hääletus lihtsalt mõne häälega teist pidi, märkis keskerakondlane Mailis Reps tänasest fraktsiooni esimehe valimist kommenteerides. Kogu viimase aja konfliktide põhjuseks on aga asjaolu, et erakonnas on asjad paigast ära ning läbipaistvuse poole liikumise asemel püütakse vassida, leiab Reps.

Erinevalt tavalisest praktikast hääletati eilsel juhatuses toimunud valimisel avalikult, kuigi isikuvalimised on eranditult salajased. Avalik hääletus oli Repsi sõnul olnud Edgar Savisaare nõudmisel.

„See näitab ka seda, et Edgar Savisaar ei usalda oma [erakonna] juhatuse liikmeid. Kartis, et vastasel korral, nagu see üsna tõenäoline on, oleks võitnud Kadri Simson,“ selgitas Reps „Ringvaates“, miks juhatuse hääletamisel võitis Jaanus Karilaid napi häälteenamusega.

Kuna riigikogu liige on oma otsustes vaba, ei olnud eilne juhatuse suunis tänasel hääletusel piirav.

Keskerakond on ähvardanud anda hääletuse kohtu alla, et tunnistada fraktsiooni otsus õigustühiseks. „Meil on päris huvitav ära oodata, mida see siis lõpuks tähendab,“ ütles Reps. Seni aga juhindub fraktsiooni riigikogu kodukorra seadusest ja kõik tänased menetlustoimingud olid Repsi sõnul sellega kooskõlas.

Mailis Reps oli aga hiljuti Keskerakonna aukohtu all, mille osas märkis ta, et kuna aukohtusse kuuluvad väga meeldivad inimesed, kes suhtusid oma töösse põhjalikkusega, oli aukohus talle meeldiv kogemus.

„Minus on küll tõusnud palju-palju suurem usk, et Keskerakond on ikkagi väga tubli erakond.“

Küsimusele, kas Mailis Reps visatakse siiski pärast toimunud aukohust erakonnast välja, vastas Reps: „Tänase juhatuse skaalat vaadates, kus on vahe 1–2 häälega Edgar Savisaare kasuks, siis kindlasti visatakse.“

Küsimus on aga mis saab edasi, märkis Reps, ning lisas, et edasi on võimalus tegutseda ühiselt täna oma meelsust näidanud 14 inimesega, toetust avaldanud abilinnapeade ja piirkonna esimeestega ning pöörduda näiteks omakorda aukohtu poole, volikogu poole, mille otsustusjõud on laiem kui juhatusel või miks mitte ka riiklikku kohtusüsteemi poole.

Mis on põhjus, miks Mailis Reps välja heidetakse?

Repsi sõnul polegi küsimus selles, keda toetati täna, nelja aasta eest või keda toetatakse nelja aasta pärast. „Küsimus on selles, et erakonnas on asjad nii tugevalt paigast ära: inimesed on kohtu all, kogu erakonna vastu on esitatud rida süüdistusi. Ning selle asemel, et sellest teha tõsiseid järeldusi, analüüsida avalikult, teha rahasüsteem ja meie erakond läbipaistvamaks, selle asemel me püüame midagi vassida.“

Toimetaja: Marju HimmaMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.