ERR Brüsselis: linnarahvas taastab kogunemistel ühtsustunnet ({{commentsTotal}})

Belglased püüavad terrorišokist üle saada koos Brüsseli kesklinnas oma emotsioone jagades. Ühistransport on osaliselt taastunud, neljast metrooliinist sõidavad kaks, reisijaid kontrollivad metroopääsu ees sõjaväelased.

Igal tavaliselt tööpäeval ummikus seisvate autode heitgaasi mattunud Loi tänav, mis läbistab eurokvartalit, seisis täna hommikul tühjalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maalbeeki metroojaamast paarisaja meetri kaugusel asuva Euroopa Komisjoni peahoone ümber liikusid vaid mõned ajakirjanikud ja politseinikud. Euroopa liidu lipud on teist päeva heisatud pooles mastis. Belgias on välja kuulutatud kolm päeva leina.

Keskpäeval vaikis kogu riik.

Vaid paar tundi pärast plahvatusi hakkasid inimesed kogunema Brüsseli kesklinna, ajaloolise börsihoone ette. Sealne jalakäijate tänav on kaetud mälestusloosungitega, inimesed on kirjutanud otse asfaltile värviliste kriitidega.

Tänavale on toodud sadu küünlaid ja lilli ning käivad spontaansed kõnekoosolekud, kus inimesed ütlevad, mida nad terrorirünnakutest arvavad.

"Ma ei karda üldse, me ei peaks kartma. Hirm on see, mida nad tahavad, me ei anna neile seda," ütles Nora Brüsselist.

"Ma arvan, et Brüssel on tugev, sest me oleme kõik koos. Isegi kui öeldakse, et see on ohtlik, püsime me koos. Me saame sellega hästi hakkama," arvas Mila.

Jos märkis, et kosmopoliitses linnas peavad 170-st rahvusest Brüsseli elanikud lihtsalt leidma võimaluse solidaarsed olla ja ühtsust tuleks nüüd eriti rõhutada. "See ei tohiks meie ühiskonda rohkem lõhestada, sest see on põhjus mis eilsete sündmusteni viis," sõnas ta.

Politseinike valvas pilgu all söövad kaks veidi ehmunud ilmega turisti Belgia kuulsaid friikartuleid. Brüsseli raekojaplatsil aga viibis täna vähem inimesi kui tavalisel päeval.

Täna oli Brüsselis avatud kaks metrooliini. Rongile pääsevad vaid need, kelle on eelnevalt läbiotsinud metroojaama ees seisvad maskides sõjaväelased.

Maelbeeki metroojaam jääb suletuks mitmeks nädalaks, ütles Brüsseli linnapea, seega on täna väga raske öelda, millal Euroopa Liidu pealinn oma tavalise elurütmi juurde naaseb.

Otse-lülitus Brüsselisse: kui ei teaks, mis toimus, võiks arvata, et rahvas pidutseb

"Aktuaalse kaamera" otselülituse ajal pärast kella 21 oli Börsihoone ees endiselt umbes tuhat inimest, kes meeleavalduseks lehvitasid lippe, näitasid plakateid sõnumeid. "Kui ma ei teaks, mis eile siin toimus, võiks seda ekslikult pidada rahvapidustusteks: aeg-ajalt kostub rahva seast aplausi ja hüüdeid," kirjeldast ERR-i korrespondent Johannes Tralla.

Tralla kinnitas, et kolmandat plahvatust planeerinud terroristi ei ole veel tabatud, olgugi, et Belgia meedias ilmus vastuolulisi teateid. On teada, et kolmandal mehel on elektromehaanika haridus.

On teada ka see, et end lennujaamas õhkinud vennad alustasid teekonda kodust lennujaama taksoga. "Kui taksojuht soovis nende kohvreid tõsta auto pagasiruumi, olid mehed sellest väga rangelt keeldunud. Seda nägi pealt üks naaber ja taolisi väikseid infokilde on pidevalt täna juurde tulnud," sõnas Tralla.

Belgias algas täna kolmepäevane leinaaaeg.

Toimetaja: Greete PalmisteKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.