ERR Brüsselis: linnarahvas taastab kogunemistel ühtsustunnet ({{commentsTotal}})

Belglased püüavad terrorišokist üle saada koos Brüsseli kesklinnas oma emotsioone jagades. Ühistransport on osaliselt taastunud, neljast metrooliinist sõidavad kaks, reisijaid kontrollivad metroopääsu ees sõjaväelased.

Igal tavaliselt tööpäeval ummikus seisvate autode heitgaasi mattunud Loi tänav, mis läbistab eurokvartalit, seisis täna hommikul tühjalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maalbeeki metroojaamast paarisaja meetri kaugusel asuva Euroopa Komisjoni peahoone ümber liikusid vaid mõned ajakirjanikud ja politseinikud. Euroopa liidu lipud on teist päeva heisatud pooles mastis. Belgias on välja kuulutatud kolm päeva leina.

Keskpäeval vaikis kogu riik.

Vaid paar tundi pärast plahvatusi hakkasid inimesed kogunema Brüsseli kesklinna, ajaloolise börsihoone ette. Sealne jalakäijate tänav on kaetud mälestusloosungitega, inimesed on kirjutanud otse asfaltile värviliste kriitidega.

Tänavale on toodud sadu küünlaid ja lilli ning käivad spontaansed kõnekoosolekud, kus inimesed ütlevad, mida nad terrorirünnakutest arvavad.

"Ma ei karda üldse, me ei peaks kartma. Hirm on see, mida nad tahavad, me ei anna neile seda," ütles Nora Brüsselist.

"Ma arvan, et Brüssel on tugev, sest me oleme kõik koos. Isegi kui öeldakse, et see on ohtlik, püsime me koos. Me saame sellega hästi hakkama," arvas Mila.

Jos märkis, et kosmopoliitses linnas peavad 170-st rahvusest Brüsseli elanikud lihtsalt leidma võimaluse solidaarsed olla ja ühtsust tuleks nüüd eriti rõhutada. "See ei tohiks meie ühiskonda rohkem lõhestada, sest see on põhjus mis eilsete sündmusteni viis," sõnas ta.

Politseinike valvas pilgu all söövad kaks veidi ehmunud ilmega turisti Belgia kuulsaid friikartuleid. Brüsseli raekojaplatsil aga viibis täna vähem inimesi kui tavalisel päeval.

Täna oli Brüsselis avatud kaks metrooliini. Rongile pääsevad vaid need, kelle on eelnevalt läbiotsinud metroojaama ees seisvad maskides sõjaväelased.

Maelbeeki metroojaam jääb suletuks mitmeks nädalaks, ütles Brüsseli linnapea, seega on täna väga raske öelda, millal Euroopa Liidu pealinn oma tavalise elurütmi juurde naaseb.

Otse-lülitus Brüsselisse: kui ei teaks, mis toimus, võiks arvata, et rahvas pidutseb

"Aktuaalse kaamera" otselülituse ajal pärast kella 21 oli Börsihoone ees endiselt umbes tuhat inimest, kes meeleavalduseks lehvitasid lippe, näitasid plakateid sõnumeid. "Kui ma ei teaks, mis eile siin toimus, võiks seda ekslikult pidada rahvapidustusteks: aeg-ajalt kostub rahva seast aplausi ja hüüdeid," kirjeldast ERR-i korrespondent Johannes Tralla.

Tralla kinnitas, et kolmandat plahvatust planeerinud terroristi ei ole veel tabatud, olgugi, et Belgia meedias ilmus vastuolulisi teateid. On teada, et kolmandal mehel on elektromehaanika haridus.

On teada ka see, et end lennujaamas õhkinud vennad alustasid teekonda kodust lennujaama taksoga. "Kui taksojuht soovis nende kohvreid tõsta auto pagasiruumi, olid mehed sellest väga rangelt keeldunud. Seda nägi pealt üks naaber ja taolisi väikseid infokilde on pidevalt täna juurde tulnud," sõnas Tralla.

Belgias algas täna kolmepäevane leinaaaeg.

Toimetaja: Greete PalmisteKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics