Ida-Viru elanike arvates pole piirkonnas piisavalt politseipatrulle ({{commentsTotal}})

Politsei vähene kohalolek Ida-Virumaa valdades ja linnades murendab elanike turvatunnet. PPA Ida prefektuur tunnistab raskusi Narva politseijaoskonna tööpiirkonnas ja on asunud otsima lahendusi.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) Ida prefektuuri aastakokkuvõtete esitlemisel omavalitsuste juhtidele kerkis taas küsimus politseipatrullide vähesusest. Enim muretsevad Vaivara valla ja Sillamäe elanikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vaivara vallavanem Veikko Luhalaid tõdes, et visuaalselt on politseid tõesti tänavatel vähem näha. "Ka inimesed kaebavad, et politseid on vähe ja patrullid ei jõua väljakutsetele kohale või jõuavad nad suure hilinemisega, mis tähendab ju seda, et väljakutseid on palju ees seepärast, et patrulle on vähe, seetõttu ei jõua reageerida kõikidele süüteojuhtumitele," arvas Luhalaid.

Narva linnapea Tarmo Tammiste hinnangul ei peaks politsei igal tänava nurgal n-ö. nuia viibutama, kuid korrakaitse peaks olema siiski nähtav. "Nähtavus on üsna oluline tegur, mis tõstab linnakodaniku turvatunnet ja näitab, et riik hoolib," märkis Tammiste.

Poole aasta eest pöördus Ida-Virumaa Omavalitsuste liit siseministri poole palvega leida võimalusi politseinike arvu suurendamiseks. Kuigi ministeeriumi hinnangul on politseinikke piisavalt, näitab Ida prefektuuri enda analüüs vajadust viie patrullpolitseiniku ja kahe uurija järele.

"Narva politseijaoskonna tööpiirkonda oleme loonud juurde mõned patrullpolitseiniku ametikohad ja tegeleme praegu aktiivselt nende inimeste otsimisega. Meil on tulemas lähiajal ka praktikandid ning suvel uued lõpetajad," sõnas PPA Ida prefekt Vallo Koppel.

Sisekaitseakadeemia kadettidele ja ülikoolide õigusteaduskonna üliõpilastele pakutakse võimalust õppepraktikaks Ida prefektuuris ning soovitakse kaasata ka enam abipolitseinikke, keda siinse keelekeskkonna tõttu on vähe.

Tammiste sõnul Narvas abipolitseinikuks soovijaid on, kuid neil puudub keele oskus. "Siin ei ole võimalik töötada ilma vene keelt oskamata. Võin tuua kujuteldava niiöelda kujuteldava näite kui tuleb noormees näiteks Võrumaalt. On lõpetanud politseikooli, suunatakse Narva tööle, kutsutakse välja korteritülile, vajutab ukse taga kella, ta ütleb "Tere", sealt öeldakse "Tševoo!" Ja mis siis edasi saab," küsis Tammiste.

Lähtudes ohuprognoosidest ja maakonnapolitsei tööpõhimõtetest planeeritakse patrullide kohalolekut olulistesse kohtadesse vajalikul ajal ning Sillamäe ja Vaivara valda kaasatakse vajadusel ka Jõhvi politseijaoskonna jõude.

Toimetaja: Allan RajaveeLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics