Ida-Viru elanike arvates pole piirkonnas piisavalt politseipatrulle ({{commentsTotal}})

Politsei vähene kohalolek Ida-Virumaa valdades ja linnades murendab elanike turvatunnet. PPA Ida prefektuur tunnistab raskusi Narva politseijaoskonna tööpiirkonnas ja on asunud otsima lahendusi.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) Ida prefektuuri aastakokkuvõtete esitlemisel omavalitsuste juhtidele kerkis taas küsimus politseipatrullide vähesusest. Enim muretsevad Vaivara valla ja Sillamäe elanikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vaivara vallavanem Veikko Luhalaid tõdes, et visuaalselt on politseid tõesti tänavatel vähem näha. "Ka inimesed kaebavad, et politseid on vähe ja patrullid ei jõua väljakutsetele kohale või jõuavad nad suure hilinemisega, mis tähendab ju seda, et väljakutseid on palju ees seepärast, et patrulle on vähe, seetõttu ei jõua reageerida kõikidele süüteojuhtumitele," arvas Luhalaid.

Narva linnapea Tarmo Tammiste hinnangul ei peaks politsei igal tänava nurgal n-ö. nuia viibutama, kuid korrakaitse peaks olema siiski nähtav. "Nähtavus on üsna oluline tegur, mis tõstab linnakodaniku turvatunnet ja näitab, et riik hoolib," märkis Tammiste.

Poole aasta eest pöördus Ida-Virumaa Omavalitsuste liit siseministri poole palvega leida võimalusi politseinike arvu suurendamiseks. Kuigi ministeeriumi hinnangul on politseinikke piisavalt, näitab Ida prefektuuri enda analüüs vajadust viie patrullpolitseiniku ja kahe uurija järele.

"Narva politseijaoskonna tööpiirkonda oleme loonud juurde mõned patrullpolitseiniku ametikohad ja tegeleme praegu aktiivselt nende inimeste otsimisega. Meil on tulemas lähiajal ka praktikandid ning suvel uued lõpetajad," sõnas PPA Ida prefekt Vallo Koppel.

Sisekaitseakadeemia kadettidele ja ülikoolide õigusteaduskonna üliõpilastele pakutakse võimalust õppepraktikaks Ida prefektuuris ning soovitakse kaasata ka enam abipolitseinikke, keda siinse keelekeskkonna tõttu on vähe.

Tammiste sõnul Narvas abipolitseinikuks soovijaid on, kuid neil puudub keele oskus. "Siin ei ole võimalik töötada ilma vene keelt oskamata. Võin tuua kujuteldava niiöelda kujuteldava näite kui tuleb noormees näiteks Võrumaalt. On lõpetanud politseikooli, suunatakse Narva tööle, kutsutakse välja korteritülile, vajutab ukse taga kella, ta ütleb "Tere", sealt öeldakse "Tševoo!" Ja mis siis edasi saab," küsis Tammiste.

Lähtudes ohuprognoosidest ja maakonnapolitsei tööpõhimõtetest planeeritakse patrullide kohalolekut olulistesse kohtadesse vajalikul ajal ning Sillamäe ja Vaivara valda kaasatakse vajadusel ka Jõhvi politseijaoskonna jõude.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.