"Aktuaalne kaamera" tegi toiduorienteerumiselt reportaaži ({{commentsTotal}})

Koolinoored õppisid piiratud eelarve juures koka-õpilaste juhendamisel valmistama tervislikku kolmekäigulist toidukorda.

Kui Tallinna Teeninduskoolis sai menüü paika pandud, suundusid kolm võistkonda, kuhu kuulusid 14- kuni 19-aastased söögitegemisest huvitatud noored, poodi toiduorienteerumise esimesele etapile. Selle käigus tuli välja valida tervislikuks toidukorraks vajalikud komponendid.

Võistlejaid asusid kiirelt retsepti järgi toidukotti täitma. Korvi lendasid muna, suitsupeekon, hakkliha, sibul, paprika, jõhvikamahl ja piim. Kusjuures, noortel ei lubatud ostelda enam kui kümne euro eest.

Kuna kaupluste riiulid olid valikust lookas, kulusid hädasti marjaks ära mentoriteks määratud teeninduskooli nooremkokkade soovitused.

"Oli soovitus kasutada kas vahukoort, kohvikoort või toidukoort - mis kellelegi meeldib. Siin on oluline ka hinnafaktor. Loodame, et mahume etteantud summa sisse. Kui mitte, siis me peame selle ilmselt välja vahetama odavama vastu," rääkis mentor Mihkel, Tallinna Teeninduskooli kokaõpilane.

Tallinna spordi- ja noorsooameti korraldatud esimese toiduorienteerumise eesmärgiks oli propageerida tervisliku toidu isevalmistamist, seepärast tuligi noortel tasuta söögikorra nimel mitu tundi pingutada.

Toidutegemisel said käe valgeks kõik 10 noort, kes kokaõppurite juhendamisel süüa tegid.

Kuna võistkondadel oli toidu valmistamiseks aega kõigest tund, hakkas juba õige pea levima teeninduskooli köögis selliseid lõhnu, et Pavlovi refleksi oli väga raske tagasi hoida.

Toiduorienteeruja Iiris sai kõva koolituse laua katmise etiketi osas. "Mul polnud aimugi, mismoodi kõik need dessertnoad ja kahvlid käivad, söögitegemisest võibolla ehk mitte nii eriti, küll aga paar lõikamisnippi kindlasti," ütles ta.

"Väga maitseb [enda tehtud toit], väga ilus ja väga maitsev, mulle väga meeldib," kommenteeris toiduorienteeruja Aleksander.

Toimetaja: Greete PalmisteMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.