"Aktuaalne kaamera" tegi toiduorienteerumiselt reportaaži ({{commentsTotal}})

Koolinoored õppisid piiratud eelarve juures koka-õpilaste juhendamisel valmistama tervislikku kolmekäigulist toidukorda.

Kui Tallinna Teeninduskoolis sai menüü paika pandud, suundusid kolm võistkonda, kuhu kuulusid 14- kuni 19-aastased söögitegemisest huvitatud noored, poodi toiduorienteerumise esimesele etapile. Selle käigus tuli välja valida tervislikuks toidukorraks vajalikud komponendid.

Võistlejaid asusid kiirelt retsepti järgi toidukotti täitma. Korvi lendasid muna, suitsupeekon, hakkliha, sibul, paprika, jõhvikamahl ja piim. Kusjuures, noortel ei lubatud ostelda enam kui kümne euro eest.

Kuna kaupluste riiulid olid valikust lookas, kulusid hädasti marjaks ära mentoriteks määratud teeninduskooli nooremkokkade soovitused.

"Oli soovitus kasutada kas vahukoort, kohvikoort või toidukoort - mis kellelegi meeldib. Siin on oluline ka hinnafaktor. Loodame, et mahume etteantud summa sisse. Kui mitte, siis me peame selle ilmselt välja vahetama odavama vastu," rääkis mentor Mihkel, Tallinna Teeninduskooli kokaõpilane.

Tallinna spordi- ja noorsooameti korraldatud esimese toiduorienteerumise eesmärgiks oli propageerida tervisliku toidu isevalmistamist, seepärast tuligi noortel tasuta söögikorra nimel mitu tundi pingutada.

Toidutegemisel said käe valgeks kõik 10 noort, kes kokaõppurite juhendamisel süüa tegid.

Kuna võistkondadel oli toidu valmistamiseks aega kõigest tund, hakkas juba õige pea levima teeninduskooli köögis selliseid lõhnu, et Pavlovi refleksi oli väga raske tagasi hoida.

Toiduorienteeruja Iiris sai kõva koolituse laua katmise etiketi osas. "Mul polnud aimugi, mismoodi kõik need dessertnoad ja kahvlid käivad, söögitegemisest võibolla ehk mitte nii eriti, küll aga paar lõikamisnippi kindlasti," ütles ta.

"Väga maitseb [enda tehtud toit], väga ilus ja väga maitsev, mulle väga meeldib," kommenteeris toiduorienteeruja Aleksander.

Toimetaja: Greete PalmisteVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema