Nestor leiab, et EKRE esindatus parlamendis on parem kui nende vaated ainult tänavatel ({{commentsTotal}})

Uueks ametiajaks riigikogu esimeheks pürgiv Eiki Nestor (SDE) loodab, et aeg, mil parlamendis oli esindatud vaid neli erakonda, on jäädavalt möödas.

Uue parlamendi koosseisu täitnud aastale tagasi vaadates märkis Nestor, et kõige olulisem ongi, et esindatud on kuus fraktsiooni. "Kaks uut jõudu, üks väga selge seisukohaga, teine natuke ebalev ja ennast veel otsiv. See on kõige rohkem mõjutanud seda aastat," rääkis spiiker intervjuus "Terevisioonile".

Küsimusele, kas EKRE, kelle poliitika ja saadikute väljaütlemiste suhtes on Nestor kriitiline olnud, on ka midagi head parlamenti kaasa toonud, vastas riigikogu esimees: "Kõige positiivsem on, et nende arusaam probleemidest on parlamendis esindatud. Palju hullem, kui see oleks väljaspool parlamenti, ainult tänaval."

"Usun, et see aeg, kus meil oli ainult neli erakonda parlamendis, on jäädavalt möödas. Neid võiks alati olla viis-kuus. Kas just peaks äärmuslikud vaated olema parlamendis esindatud, on valijate otsustada. Aga neli erakonda riigikogus oli juba liiga vähe," lisas ta.

Keskerakonna kohta lausus Nestor, et kõige suurem opositsioonijõud tegeleb täna oma probleemidega ja ega keegi teine neid lahendada ei saakski.

"Meil puudub klassikaline opositsioonijõud, kes homne päev oleks valmis valitsusest kedagi välja vahetama ja asemele tulema. Seetõttu on ka kolmel koalitsioonierakonnal olnud ruumi rohkem vaielda," tõdes ta.

Toimetaja: Priit LutsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.