Nestor leiab, et EKRE esindatus parlamendis on parem kui nende vaated ainult tänavatel ({{commentsTotal}})

Uueks ametiajaks riigikogu esimeheks pürgiv Eiki Nestor (SDE) loodab, et aeg, mil parlamendis oli esindatud vaid neli erakonda, on jäädavalt möödas.

Uue parlamendi koosseisu täitnud aastale tagasi vaadates märkis Nestor, et kõige olulisem ongi, et esindatud on kuus fraktsiooni. "Kaks uut jõudu, üks väga selge seisukohaga, teine natuke ebalev ja ennast veel otsiv. See on kõige rohkem mõjutanud seda aastat," rääkis spiiker intervjuus "Terevisioonile".

Küsimusele, kas EKRE, kelle poliitika ja saadikute väljaütlemiste suhtes on Nestor kriitiline olnud, on ka midagi head parlamenti kaasa toonud, vastas riigikogu esimees: "Kõige positiivsem on, et nende arusaam probleemidest on parlamendis esindatud. Palju hullem, kui see oleks väljaspool parlamenti, ainult tänaval."

"Usun, et see aeg, kus meil oli ainult neli erakonda parlamendis, on jäädavalt möödas. Neid võiks alati olla viis-kuus. Kas just peaks äärmuslikud vaated olema parlamendis esindatud, on valijate otsustada. Aga neli erakonda riigikogus oli juba liiga vähe," lisas ta.

Keskerakonna kohta lausus Nestor, et kõige suurem opositsioonijõud tegeleb täna oma probleemidega ja ega keegi teine neid lahendada ei saakski.

"Meil puudub klassikaline opositsioonijõud, kes homne päev oleks valmis valitsusest kedagi välja vahetama ja asemele tulema. Seetõttu on ka kolmel koalitsioonierakonnal olnud ruumi rohkem vaielda," tõdes ta.

Toimetaja: Priit LutsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema