Kaitsja: Abdeslam ei ole enam vastu enda Prantsusmaale välja andmisele ({{commentsTotal}})

{{1458812931000 | amCalendar}}

Pariisi terrorirünnakute peamine elusolev kahtlusalune Salah Abdeslam ei ole enam vastu sellele, et ta Prantsusmaale välja antakse, ütles tema kaitsja Sven Mary.

"Salah Abdeslam palus mul teid teavitada sellest, et ta soovib võimalikult kiiresti Prantsusmaale naasta," vahendas Reuters Mary sõnu Brüsselis.

Kaitsja sõnul loodab Abdeslam, et ta antakse välja nii pea kui võimalik, sest mees soovib oma tegu Prantsusmaal selgitada.

Pariisi prokurör Francois Molins ütles eelmisel nädalal, et Abdeslami väljaandmine võib võtta aega kolm kuud, kuna ta oli ise sellele vastu.

Abdeslam astub seoses Prantsusmaa välja antud vahistamiskäsuga Brüsseli kohtu ette 31. märtsil.

Eelmise aasta 13. novembri õhtul korraldatud rünnakuteseerias hukkus kokku 130 inimest, vigastada sai 350. Mitu rünnakus osalenud terroristi olid pärit Belgiast või olid tihedalt seotud sealsete aatekaaslastega.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.