Riigimeedia: Süüria valitsusväed sisenesid Palmyrasse ({{commentsTotal}})

{{1458819686000 | amCalendar}}

Süüria riiklik telekanal teatas, et valitsusväed on sisenenud muistse Palmyra varemetesse, mida on alates eelmise aasta maikuust hoidnud enda käes äärmusrühmituse ISIS võitlejad.

Telekanali Ikhbariya andmetel on Süüria sõdurid jõudnud Palmyra südamesse, vahendasid Reuters ja BBC.

Riigimeedia on varem teatanud ka seda, et valitsusväed on sisenenud Palmyra lähistel asuvasse kaasaegsesse Tadmuri linna.

Briti päritolu Süüria inimõiguste vaatluskeskuse andmetel aga käib võitlus endiselt nii kaasaegse linna kui ka varemetelinna piiridel.

Televisioon näidati, kuidas sõjalennukid lendavad, helikopterid tulistavad rakette ning sõdurid ja soomukid on lähenemas Palmyrale. Väidetavalt on valitsusväed võtnud enda kontrolli alla linna lähedal asuva hotelli.

Inimõiguste vaatluskeskusest selgitati Reutersile, et ISIS olevat varem Tadmuri linnas teatanud valjuhäälditest, et elanikud peavad lahkuma, sest vastane on lähenemas kesklinnale.

Venemaa õhuväe toel tegutsevad valitsusväed alustasid piirkonnas pealetungi märtsi alguses.

Palmyra on lisaks kultuurilisele tähtsusele ka strateegiliselt oluline, sest asub tähtsal teel, mis kulgeb pealinna Damaskusest riigi idaosas paiknevasse Deir al-Zouri linna.

ISIS on oma kontrollitaval territooriumil Iraagis ja Süürias hävitanud hulgaliselt muistseid kunstiteoseid, mis ei sobi kokku nende äärmusliku tõlgendusega islamiusust. Eriti demonstratiivset hävitustööd on ISIS korraldanud just muistses Palmyra linnas, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Riigitelevisioonist pärinev videoklipid:Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics