Reps mõistis hukka Vassiljevi sõnavõtu koolivägivalla kohta ({{commentsTotal}})

Keskfraktsiooni aseesimees Mailis Reps mõistis hukka Keskerakonna fraktsiooni liikme Viktor Vassiljevi sõnavõtu koolivägivalla kohta Nõmme raadios.

Riigikogu keskfraktsiooni liige Viktor Vassiljev tegi Nõmme raadio esinemises avalduse, mis puudutas nii põgenikke kui ka koolivägivalda ning sidus need oskuslikult kokku, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Laste agressiivsus täpselt samamoodi peegeldab seda, olgu ta siis tänaval, olgu ta koolikiusamine - see on samasugune positiivne nähtus põhimõtteliselt, ainult keegi sai kannatada, keegi sai peksa. Kiviajal oleks ta mättasse löönud ja ta poleks järglasi saanud, aga kuna meil on teatud sotsiaalabistruktuurid, sotsiaalne võrgustik, meditsiin, siis saavad hakkama ja jäävad ellu ka need, kes on absoluutselt saamatud, küündimatud, lollid, samasugustega saavad nad järglasi, ei ole midagi parata. Kas inimkonna kvaliteet muutub sellest paremaks või mitte, seda öelgu järeltulevad põlved," rääkis Vaasiljev Nõmme raadios.

"Ilma koolivägivallata - laps ei saagi kasvada, kui ta ei kakle teiste lastega," lisas ta.

Seejärel rääkis Vassiljev põgenike kohtlemisest.

"Aga see üleüldine sallimine, et jätame kõik ellu, kindlustame kõigile mingisuguse äravirelemise, mitte äraolemise, ongi viinud selleni, et me sallime kõike ja kõiki, erinevaid kultuure, erinevaid rahvaid, kes tulevad erinevatest geograafilistest piirkondadest, ja viinudki selleni, et ma ei saa aru, milleks on Euroopa piirivalvel mingisugused relvad, kaatrid, kus on kuulipilduja peal. Kõik need, kes tulevad täispuhutavate madratsitega üle Vahmere, nad on ju piiririkkujad, pole tal dokumenti, viisat - nad ongi piiririkkujad," rääkis Vassiljev.

"Tegelikult piirivalvele kunagi ammu, vanasti sai õpetatud, et kui diversant tuleb kummipaadiga üle piiri, siis tuleb kõigepealt hoiatada, et seisa, muidu lasen, siis tuleb lasta õhku, siis pihta ja ära uputada," ütles ta.

Riigikogu keskfraktsiooni aseesimees Mailis Reps kommenteeris ERR-i raadiouudistele, et huumor koolivägivalla teemal pole kohane.

"Kõigepealt, mis puudutab koolivägivalda või huumorit sel teemal, siis loodan, et tegemist on Viktor Vassiljevi huumoriväljaande eriosaga. See on igati kohatu, sest kui vaatame reaalselt, milline olukord on koolides ja milline on laste ebaturvaline tunne ja kui palju me tegelikult, loodetavasti kõik intensiivselt tegeleme sellega, et koolikeskkond läheks paremaks ja sõbralikumaks, siis igasugune nali, olgu ta siis mõeldud huumorina, sel teema pole kohane," rääkis Reps.

"Me ju alles ühiskonnas oleme olnud üsna elavalt diskussioonis Tartus toimunu üle ja kiitnud inimest, kes on sekkunud. /.../ Loomulikult peame sekkuma, selles suhtes tuleb olla väga karm. Need traumad, mida hiljem ohvrile tekitatakse, see pole midagi mille ümber võiks parlamendiliige naerda või nalja teha. Aga teine küsimus on see, kas see oligi tõepoolest naljana mõeldud," lisas ta.

Vastates küsimusele, kas selliste väljaütlemistega tuntust koguv Vassiljev peaks kuuluma Keskerakonna fraktsiooni, ütles Reps, et kiirustada ei maksa, kuid ta mõistab selle sõnavõtu hukka.

"Kui meenutame eelmisi kordi, kus Vassiljev on ka kuulsust kogunud oma väidetavate naljadega ja huumoriga, siis ta tõepoolest on kiirustanud vabandama. Ma enne ei teeks siin mingeid otsuseid, kui olen kuulnud tema enda käest, kas see oli mõeldud naljana, mida ta selle vestlusega mõtles, aga igal juhul oli see raadioeetris ja loomulikult mõistan hukka. Mingit kahtlust ei ole," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema