Reps mõistis hukka Vassiljevi sõnavõtu koolivägivalla kohta ({{commentsTotal}})

Keskfraktsiooni aseesimees Mailis Reps mõistis hukka Keskerakonna fraktsiooni liikme Viktor Vassiljevi sõnavõtu koolivägivalla kohta Nõmme raadios.

Riigikogu keskfraktsiooni liige Viktor Vassiljev tegi Nõmme raadio esinemises avalduse, mis puudutas nii põgenikke kui ka koolivägivalda ning sidus need oskuslikult kokku, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Laste agressiivsus täpselt samamoodi peegeldab seda, olgu ta siis tänaval, olgu ta koolikiusamine - see on samasugune positiivne nähtus põhimõtteliselt, ainult keegi sai kannatada, keegi sai peksa. Kiviajal oleks ta mättasse löönud ja ta poleks järglasi saanud, aga kuna meil on teatud sotsiaalabistruktuurid, sotsiaalne võrgustik, meditsiin, siis saavad hakkama ja jäävad ellu ka need, kes on absoluutselt saamatud, küündimatud, lollid, samasugustega saavad nad järglasi, ei ole midagi parata. Kas inimkonna kvaliteet muutub sellest paremaks või mitte, seda öelgu järeltulevad põlved," rääkis Vaasiljev Nõmme raadios.

"Ilma koolivägivallata - laps ei saagi kasvada, kui ta ei kakle teiste lastega," lisas ta.

Seejärel rääkis Vassiljev põgenike kohtlemisest.

"Aga see üleüldine sallimine, et jätame kõik ellu, kindlustame kõigile mingisuguse äravirelemise, mitte äraolemise, ongi viinud selleni, et me sallime kõike ja kõiki, erinevaid kultuure, erinevaid rahvaid, kes tulevad erinevatest geograafilistest piirkondadest, ja viinudki selleni, et ma ei saa aru, milleks on Euroopa piirivalvel mingisugused relvad, kaatrid, kus on kuulipilduja peal. Kõik need, kes tulevad täispuhutavate madratsitega üle Vahmere, nad on ju piiririkkujad, pole tal dokumenti, viisat - nad ongi piiririkkujad," rääkis Vassiljev.

"Tegelikult piirivalvele kunagi ammu, vanasti sai õpetatud, et kui diversant tuleb kummipaadiga üle piiri, siis tuleb kõigepealt hoiatada, et seisa, muidu lasen, siis tuleb lasta õhku, siis pihta ja ära uputada," ütles ta.

Riigikogu keskfraktsiooni aseesimees Mailis Reps kommenteeris ERR-i raadiouudistele, et huumor koolivägivalla teemal pole kohane.

"Kõigepealt, mis puudutab koolivägivalda või huumorit sel teemal, siis loodan, et tegemist on Viktor Vassiljevi huumoriväljaande eriosaga. See on igati kohatu, sest kui vaatame reaalselt, milline olukord on koolides ja milline on laste ebaturvaline tunne ja kui palju me tegelikult, loodetavasti kõik intensiivselt tegeleme sellega, et koolikeskkond läheks paremaks ja sõbralikumaks, siis igasugune nali, olgu ta siis mõeldud huumorina, sel teema pole kohane," rääkis Reps.

"Me ju alles ühiskonnas oleme olnud üsna elavalt diskussioonis Tartus toimunu üle ja kiitnud inimest, kes on sekkunud. /.../ Loomulikult peame sekkuma, selles suhtes tuleb olla väga karm. Need traumad, mida hiljem ohvrile tekitatakse, see pole midagi mille ümber võiks parlamendiliige naerda või nalja teha. Aga teine küsimus on see, kas see oligi tõepoolest naljana mõeldud," lisas ta.

Vastates küsimusele, kas selliste väljaütlemistega tuntust koguv Vassiljev peaks kuuluma Keskerakonna fraktsiooni, ütles Reps, et kiirustada ei maksa, kuid ta mõistab selle sõnavõtu hukka.

"Kui meenutame eelmisi kordi, kus Vassiljev on ka kuulsust kogunud oma väidetavate naljadega ja huumoriga, siis ta tõepoolest on kiirustanud vabandama. Ma enne ei teeks siin mingeid otsuseid, kui olen kuulnud tema enda käest, kas see oli mõeldud naljana, mida ta selle vestlusega mõtles, aga igal juhul oli see raadioeetris ja loomulikult mõistan hukka. Mingit kahtlust ei ole," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.