ERR Brüsselis: ministrid jõuavad kompromissile terrorivastase võitluse tugevdamises ({{commentsTotal}})

Tänase erakorralise sise- ja justiitsministrite kohtumise lõpuks jõutakse suure tõenäosusega ühise avalduseni, millega pannakse paika euroliidu tugevdatud piirivalve ja alustatakse reisijate planeeringuinfo vahendamist.

"See, et enamik ministreid on 24 tunniga valmis Brüsselisse tulema, näitab, et Euroopa on ühtne," sõnas siseminister Hanno Pevkur "Aktuaalsele kaamerale".

Pevkur kinnitas, et kuigi kohtumine ei ole veel lõppenud, on kõigi 28 riigi ministrid jõudnud kompromissini, millega astutakse ühiseid samme terrorismiga võitlemiseks.

"Loodame väga, et saame juba aprillis ka Parlamendiga kokkuleppe," lausus Pevkur.

Tänase kohtumise kõige olulisem eesmärk lisaks Belgiale solidaarsuse ja toe avaldamisele on see, et ministrid kinnitaks, et ühiselt kokku lepitud meetmed ka kindlasti rakenduse leiaks.

Kõik avalduse detailid ei ole veel teada, kuid Pevkur nimetas piirivalve tugevamat kontrolli, välispiiride kaitset, piirideülese julgeoleku- ja reisijateplaneeringu info liikumist.

Lisaks sise- ja justiitsministritele olid kohtumisele palutud ka Euroopa Liidu institutsioonide esindajad.

Toimetaja: Greete PalmisteMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.