Eestis käivitus kaduma läinud laste otsimist kiirendav kiirteavitussüsteem Katrin Alert ({{commentsTotal}})

Tänu SA-le Kadunud jõudis Eestisse kadunud laste kadumisteadete võimalikult kiireks levitamiseks loodud kiirteavitussüsteem, mis abil on võimalik teavitada kogukonda kadunud lapsest ning koguda esimeste väärtuslike tundide jooksul võimalikult palju teavet.

Eestisse laienes 1996. aastal USA-s loodud kiirteavitussüsteem, mille abil saab võimalikult kiiresti levitada teavet teadmata kadunud laste kohta. Eestis kannab see süsteem nime Katrin Alert ning see sai nime 13-aastase Katrini järgi, kes jäi kadunuks 2000. aastal ja keda pole siiamaani üles leitud, vahendas "Ringvaade".

Eradetektiiv ja SA Kadunud juht Aare Rüütel ütles, et taoline nimi valiti, kuna sellega soovitakse vanale juhtumile tähelepanu juhtida.

"Me oleme kaks aastat seda süsteemi sisse töötanud, taganud selle, et see oleks kiire ja meil on kokkulepe Digiekraanidega, kellele on ekraanid kaubanduskeskustes ning PublicTv-ga, kellel on ekraanid ühistranspordis üle-Eesti," rääkis Rüütel.

Tema sõnul on neid teabepunkte vaja juurde luua nii tanklatesse, kioskitesse ja igale poole, kus see võimalik on. "Kui kellegil on ideid, kuidas paremini ja efektiivsemalt teavet levitada, siis võtke ühendust meiega," sõnas Rüütel.

"Eesmärk oleks jõuda sel aastal Riia lennu- ja bussijaama, sest see esimene peatuskoht kuhu välismaale suunduvad alaealised kodust ära jooksnud jõuavad," märkis eradetektiiv. Samas pole Läti selle süsteemiga liitnud, kuid Eesti SA-l on lõunanaabrite juures vabatahtlikest koosneb partnerorganisatsioon, kellega sel teemal tehakse koostööd.

Kiire tegutsemine on kadunud inimeste otsimise puhul oluline, kuna esimestel tundidel on võimalik koguda kõige värskemat teavet, mille toel saab ka operatiivselt tegutseda. "Teave vananeb kiiresti, sest inimesed ei mäleta, videokaamerad ei salvesta ja lahkutakse sündmuskohast," selgitas Rüütel.

Seetõttu aitabki kadunud laste otsimiseks loodu kiirteavitussüsteem kaasata otsingutesse tervet kogukonda ja koguda maksimaalset infot ning kaasata otsingutesse võimalikult palju inimesi. "Meil on kuskil 500 kuni 1000 inimest üle Eesti, kes aktiivselt on päeval väljas," märkis Rüütel.

Toimetaja: Allan Rajavee



Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema