ERR Brüsselis: kokkuvõte rünnakutejärgsest infost. Belgia vähendas ohutaset ({{commentsTotal}})

Terrorirünnakute järgne Brüssel on taastamas igapäevast elurütmi - ühistransport töötab taas suures ulatuses. Siiski on veel õhus palju lahendamata küsimusi alates põgenenud kolmandast terroristist kuni rünnakute päeval kadunud inimestest.

Maalbeeki metroojaamas, kus teisipäeval õhkis end enesetaputerrorist ja tappis sellega vähemalt 20 inimest, on tihe politseipatrull. Sinna on toodud lilli.

Metroo sõidab taas osaliselt, kuid lennuväli jääb suletuks nädala lõpuni, vahendas ERR-i korrespondent Brüsselis Johannes Tralla "Aktuaalsele kaamerale".

Teada on ka esimesed andmed nende kohta, kes rünnakutes hukkusid. Mitmed vigasaanud on aga haiglas ja pommidest paiskunud metalliosakeste vigastuste pärast raskes seisus.

"Mitmed Brüsselis viibinud inimesed on kadunud ja võib vaid aimata, mida selline teadmatus nende inimeste lähedastele põhjustada võib," sõnas Tralla.

Endiselt käib politseioperatsioon kolmanda terroristi osas, kes lennujaamas enne rünnakut põgenes. "Endiselt ootame uut infot ja endiselt on üsna ärev, kuid näiliselt on normaalne õhkkond taastunud," sõnas Tralla.

Neljapäeva õhtul langetas Belgia ohutaset kõrgeimalt neljandalt astmelt kolmandale.

Abdeslam leppis Prantsusmaale väljaandmisega

Pariisi terrorirünnakutes süüdistatav Salah Abdeslam soovib vastupidiselt varasemale, et Belgia annaks ta ruttu Prantsusmaale välja. Belgia politsei uurib praegu, kas Brüsseli terrorirünnakute läbiviijad soovisid rünnata ka tuumajaama. Suutmatuse pärast rünnakuid ära hoida esitasid Belgia sise- ja justiitsminister lahkumisavalduse.

Pariisi novembrikuiste terrorirünnakute üks peakorraldajaid Abdeslam vahistati möödunud reedel Brüsseli Molenbeeki linnaosas. Kohe pärast vahistamist teatas Abdeslami kaitsja, et tema klient on vastu Prantsusmaale loovutamisele.

Nüüd aga on Abdeslam advokaadi sõnul ümber mõelnud, sest tahab end Prantsusmaa kohtu ees kaitsta. Abdeslam kinnitab endiselt, et kavandatavaist Brüsseli terrorirünnakuist ta ei teadnud.

"Salah Abdeslam teatas mulle oma soovi, et ma ütleks teile edasi, et ta tahab saada viidud Prantsusmaale nii kähku kui võimalik," rääkis Abdeslami advokaat Sven Mary pressile.

Tõsise skandaali on Belgias põhjustanud teade Türgist tulnud hoiatuste eiramisest. Türgi hoiatas nimelt, et Türgist mullu suvel välja saadetud ohtlik Hollandi džihadist Ibrahim El Bakraoui on saabunud Belgiasse.

El Bakraoui arvutist leiti aga ka dokument, kus kirjas, et terroristid on jälginud ühes tuumajaamas töötavat inseneri. Arvatavasti on tegu Tihange tuumajaamaga, kuhu nüüd ei lubata ühtegi töötajat, keda sinna hädasti vaja pole. Tuumajaama töö jätkub siiski tõrgeteta. Endiselt on kadunud kaks kahtlusalust.

Üks neist on mees, kes seisis Ibrahim El Bakraoui venna Khalidi kõrval enne kui viimane metroorongi sisenes, et ennast seal õhku lasta. Teisena on endiselt kadunud valge jakiga mees, kelle pommivöö leiti lennujaamast.

Toimetaja: Greete PalmisteMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema