Janek Mägi selgitas "Aktuaalsele kaamerale" põgenikega töötamise põhimõtteid ({{commentsTotal}})

Eesti on põgenike ümberjaotus programmi raames kinnitanud, et võtab vastu seitse inimest. Laual on veel 12 inimese toimikud, ära on öeldud umbes kümnele. Eesti on neile võõras maa, kuid väikese uurimistöö tulemusena paistab siinne IT-kuvand ahvatlev, rääkis siseministeeriumi piirivalve poliitika osakonna juhataja Janek Mägi.

Kui paljudele oleme eitavalt vastanud?

Päris paljudele. Peamine põhjus on just see, et olemasoleva info põhjal pole suutnud selgeks teha, kes need inimesed on, kas nad vajavad kaitset ja kas nad võivad kujutada ohtu Eesti avalikule korrale ja julgeolekule.

Probleem ei ole partnerites ega meis, vaid selles, et ümberpaigutamine on uus protsess ning see, kuidas reeglitest aru saada, alles loksub paika.

Kui suur on suurusjärk, kellele oleme ei öelnud?

Umbes kümme inimest.

Millest põgenikega vesteldakse?

Esmalt saame kätte inimeste toimikud. Selle info põhjal võivad tekkida küsimused. Neile küsimustele vastuse leidmine võib võtta pool või mitu päeva.

 

Intervjuude käigus selgitatakse välja ka, kas inimene vajab kaitset. Samuti tutvustatakse Eestit, tutvustatakse talle siinseid võimalusi ja meie riigikorda.

Seni on jäänud mulje, et me ei ole põgenike jaoks esimene valik ja nad ei taha siia üldse tulla. Mida need seitse Eestist teadsid ja mida meie kohta juurde küsisid?

Eestist ei teata tõesti väga palju. Kui neile tutvustati Eestit, uurisid nad välja, et Eesti on väike riik ja IT-riik. See oli nende silmis väga positiivne.

Kliima ei heidutanud?

Ei.

Kreeka on esitanud Eestile veel 12 inimese toimikud, need on Süüriast, Jeemenist ja Iraagist pärit inimeste kohta. Kas võib öelda, et nemad tulevad siia järgmisena?

Toimikutega töö käib, inimestega kohtutud ei ole. Kui vaid paberite põhjal tundub, et inimesed on sobivad, viiakse vestlus läbi koha peal ja otsustatakse, kas nad sobivad.

Tegeleme 15 inimesega korraga, et oleks võimalik põhjalikult neid kontrollida.

Toimetaja: Greete PalmisteVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema