Haapsalu lapsed uurisid Iloni Imedemaad mikroskoobiga ({{commentsTotal}})

Järjest olulisemaks on hakatud pidama väikestele lastele mõeldud loodusõpet. Nagu näitas Haapsalus Iloni Imedemaal peetud õppepäev jätkub avastamisrõõmu isegi siis, kui loodusretke kohaks on tavaline hoov.

Lastele külla kutsutud Silma Õpikoja loodusemees Marko Valker alustas õppepäeva retkega Iloni Imedemaa hoovis. Üheskoos kuulati linnulaulu, vaadati milline näeb luubi all välja puukoor ja koguti maha kukkunud oksi ja muud põnevat, mida hiljem mikroskoobi all uurida.

Nii mõnigi noor loodushuviline ootaski kõige enam mikroskoobi proovimist. "Sest seal võib-olla näeb mulla seest elukaid või loomi ja okste pealt võib leida midagi huvitavat," põhjendas õppepäeval osalenud Paul-Mihkel huvi mikroskoobi vastu.

Lapsi juhendanud Marko Valkeri sõnul ei vasta tõele arvamus, et loodusõpet saab teha ainult sügaval metsas või üksildasel pilliroogu kasvanud rannikul.

"Me ei pea selleks alati kuskile kaugele sõitma. Tegelikult võib lasteaia või muuseumi olla suur looduse avastamise varaait. Siin on palju põnevat, mis esmapilgul silma ei hakka," selgitas Valker.

Kui põnev kraam, mida uurida, oli kokku kogutud, seadsid lapsed sammud tuppa, kus neid ootasid vahepeal ülesseatud mikroskoobid.

Õpitoas osalenute seas oli aga ka neid, kes olid üritusele sattunud juhuse tahtel. "Otsustasime hommikul lastega, et tuleks veedaks mängutoas aega ja siin kohapeal selgus: oi, selline tore üritus!" muljetas lapsevanem Veronika.

Marko Valkeri sõnul on Lääne-Euroopas sellisel väikestele lastele suunatud loodusharidusel juba aastakümnete pikkune traditsioon.

Viimastel aastatel on märgata, et see on muutumas üha tähtsamaks ka Eestis. Nii kasvab peale aga uus põlvkond, kes on ümbritseva maailma suhtes hoolivam ja keskonnateadlikum.

Toimetaja: Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.