Haapsalu lapsed uurisid Iloni Imedemaad mikroskoobiga ({{commentsTotal}})

Järjest olulisemaks on hakatud pidama väikestele lastele mõeldud loodusõpet. Nagu näitas Haapsalus Iloni Imedemaal peetud õppepäev jätkub avastamisrõõmu isegi siis, kui loodusretke kohaks on tavaline hoov.

Lastele külla kutsutud Silma Õpikoja loodusemees Marko Valker alustas õppepäeva retkega Iloni Imedemaa hoovis. Üheskoos kuulati linnulaulu, vaadati milline näeb luubi all välja puukoor ja koguti maha kukkunud oksi ja muud põnevat, mida hiljem mikroskoobi all uurida.

Nii mõnigi noor loodushuviline ootaski kõige enam mikroskoobi proovimist. "Sest seal võib-olla näeb mulla seest elukaid või loomi ja okste pealt võib leida midagi huvitavat," põhjendas õppepäeval osalenud Paul-Mihkel huvi mikroskoobi vastu.

Lapsi juhendanud Marko Valkeri sõnul ei vasta tõele arvamus, et loodusõpet saab teha ainult sügaval metsas või üksildasel pilliroogu kasvanud rannikul.

"Me ei pea selleks alati kuskile kaugele sõitma. Tegelikult võib lasteaia või muuseumi olla suur looduse avastamise varaait. Siin on palju põnevat, mis esmapilgul silma ei hakka," selgitas Valker.

Kui põnev kraam, mida uurida, oli kokku kogutud, seadsid lapsed sammud tuppa, kus neid ootasid vahepeal ülesseatud mikroskoobid.

Õpitoas osalenute seas oli aga ka neid, kes olid üritusele sattunud juhuse tahtel. "Otsustasime hommikul lastega, et tuleks veedaks mängutoas aega ja siin kohapeal selgus: oi, selline tore üritus!" muljetas lapsevanem Veronika.

Marko Valkeri sõnul on Lääne-Euroopas sellisel väikestele lastele suunatud loodusharidusel juba aastakümnete pikkune traditsioon.

Viimastel aastatel on märgata, et see on muutumas üha tähtsamaks ka Eestis. Nii kasvab peale aga uus põlvkond, kes on ümbritseva maailma suhtes hoolivam ja keskonnateadlikum.

Toimetaja: Greete PalmisteViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema