Galerii ja video: Vabadussõja võidusamba jalamile asetati pärjad märtsiküüditamise mälestuseks ({{commentsTotal}})

{{1458912314000 | amCalendar}}

Märtsiküüditamise 67. aastapäeval asetati Tallinnas Vabadussõja võidusamba jalamile pärjad.

Eesti rahva nimel asetas võidusamba jalamile pärja justiitsminister Urmas Reinsalu. Lisaks asetasid pärjad Tallinna linn, diplomaatiline korpus ja Eesti Memento Liit.

Lilled ja küünlad asetasid meenutuseks ka küüditatute lähedased ning need, kes Siberist tagasi tulid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tseremoonial esinesid sõnavõttudega Reinsalu, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma ja Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Leo Õispuu. 

Reinsalu kutsus üles toetama kommunismiohvrite memoriaali rajamist.

"Toetagem sõna ja teoga kommunismiohvreid, rajagem ühiselt mälestusmärk 2018. aastaks ja kaitskem Eesti vabadust, kaitskem neid väärtusi, mille pinnalt me laseme uhkelt lehvida sinimustvalgel. Mälestagem ja hoidkem! Elagu Eesti vabadus!" kõneles minister.

Märtsiküüditamise ohvreid mälestati ka Läänemaal

Läänemaal mälestati märtsiküüditamise ohvreid mitme üritusega. Kell 10 hommikul koguneti Risti raudteejaamas asuva Viljar Ansko kujundatud mälestusmärgi "Raudteerööpad mäletavad…" juurde.

Just Ristil pandi rongile paljud Siberisse küüditatud läänlased.

Mälestuspäev jätkus palvusega Haapsalu Toomkiriku ristimiskabelis ja küünalde süütamisega Haapsalu vabadussõja mälestussamba jalamil.

Kohaletulnud rõhutasid, et Eesti rahvas ei tohi unustada punavõimu toime pandud kuritegusid.

"Arvata, et see on eelajalooline aeg, mil sellised asjad toimusid, et nüüd nad mingil juhul toimuda ei saa, on eksiarvamus. Kui me tahame, et meie tegemistest lugu peetakse ja nendest üldse midagi arvatakse, siis me peame ka tagasi vaatama, mis enne meid on olnud ja tehtud," rääkis Läänemaa Memento esimees Arnold Aljaste.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema