Galerii ja video: Vabadussõja võidusamba jalamile asetati pärjad märtsiküüditamise mälestuseks ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
88 pilti
Autor: Rene Suurkaev / ERR
{{1458912314000 | amCalendar}}

Märtsiküüditamise 67. aastapäeval asetati Tallinnas Vabadussõja võidusamba jalamile pärjad.

Eesti rahva nimel asetas võidusamba jalamile pärja justiitsminister Urmas Reinsalu. Lisaks asetasid pärjad Tallinna linn, diplomaatiline korpus ja Eesti Memento Liit.

Lilled ja küünlad asetasid meenutuseks ka küüditatute lähedased ning need, kes Siberist tagasi tulid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tseremoonial esinesid sõnavõttudega Reinsalu, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma ja Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Leo Õispuu. 

Reinsalu kutsus üles toetama kommunismiohvrite memoriaali rajamist.

"Toetagem sõna ja teoga kommunismiohvreid, rajagem ühiselt mälestusmärk 2018. aastaks ja kaitskem Eesti vabadust, kaitskem neid väärtusi, mille pinnalt me laseme uhkelt lehvida sinimustvalgel. Mälestagem ja hoidkem! Elagu Eesti vabadus!" kõneles minister.

Märtsiküüditamise ohvreid mälestati ka Läänemaal

Läänemaal mälestati märtsiküüditamise ohvreid mitme üritusega. Kell 10 hommikul koguneti Risti raudteejaamas asuva Viljar Ansko kujundatud mälestusmärgi "Raudteerööpad mäletavad…" juurde.

Just Ristil pandi rongile paljud Siberisse küüditatud läänlased.

Mälestuspäev jätkus palvusega Haapsalu Toomkiriku ristimiskabelis ja küünalde süütamisega Haapsalu vabadussõja mälestussamba jalamil.

Kohaletulnud rõhutasid, et Eesti rahvas ei tohi unustada punavõimu toime pandud kuritegusid.

"Arvata, et see on eelajalooline aeg, mil sellised asjad toimusid, et nüüd nad mingil juhul toimuda ei saa, on eksiarvamus. Kui me tahame, et meie tegemistest lugu peetakse ja nendest üldse midagi arvatakse, siis me peame ka tagasi vaatama, mis enne meid on olnud ja tehtud," rääkis Läänemaa Memento esimees Arnold Aljaste.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.