Prokuratuur: üks end Brüsseli lennujaamas õhkinuist oli Najim Laachraoui ({{commentsTotal}})

{{1458920300000 | amCalendar}}

Belgia prokuratuur kinnitas, et Najim Laachraoui oli üks enesetapuründajatest, kes end Brüsseli lennujaamas teisipäeval õhku lasi. Samuti kinnitas prokuratuur, et täna tulistati ja võeti Brüsselis kinni mees, kes oli seotud Prantsusmaal kavandatud rünnakuga.

Tänane politseioperatsioon toimus Brüsselis Schaerbeeki linnaosas, vahendas Reuters.

Rünnaku, mida Prantsusmaal kavandati, nurjasid eile Prantsuse võimud. Prantsusmaa siseminister Bernard Cazeneuve sõnul oli Prantsuse päritolu kinnipeetul rünnaku planeerimine "kaugelearenenud tasemel". 

Prokuröride sõnul vahistati täna Brüsselis seoses Prantsusmaa rünnaku kavandamisega kolm inimest - Tawfik A. ja Salah A. ning kolmas mees, kelle nime ei avalikustatud, võeti kinni Schaerbeeki operatsioonis.

Kolmest mehest kaks - Tawfik ja Schaerbeekis kinni võetud mees - said jalga haavata.

Operatsioon viidi läbi samas piirkonnas, kust teisipäevase lennujaamarünnaku korraldajad teele asusid, vahendas "Aktuaalne kaamera". Juba enne tänast operatsiooni leiti sealt lõhkeainet ja muud pommide valmistamiseks vajalikku.

Lisaks teatasid prokurörid, et nad vabastasid kolm inimest kuuest, kes eile vahistati. Jätkuvalt hoitakse kinni Faycal C., Abou A. ja kolmandat inimest, kelle nime pole paljastatud.

Laachraoui õhkis end lennujaamas

Samuti märkisid prokurörid, et uurijad tuvastasid DNA testide järgi, et Najim Laachraoui oli üks enesetapuründajatest, kes end Brüsseli lennujaamas teisipäeval õhku lasi. Belgia ametnike sõnul leiti Laachraoui DNA-d ka Pariisi rünnakute paikades.

Prokuröride sõnul oli Laachraoui DNA-d Bataclani kontserdimajast leitud riidetükil, samuti Stade de France'i staadionil kasutatud lõhkeseadmel. Tema DNA-d leiti ka Brüsselis asuvast korterist ja Lõuna-Belgias Aubelais's asuvast majast, mida mõlemat Pariisi pommitajad kasutasid.

Kuni selle nädalani oli Laachraoui tuntud kui Soufiane Kayal.

Brüsseli lennujaamas toimunud kahes plahvatuses hukkus vähemalt 10 inimest. Veidi hiljem sai Maerbeeki metroojaamas rünnakus surma 21 inimest.

Kokku on Brüsseli terrorirünnakute järel möödunud ööpäeva jooksul kinni võetud 11 inimest. Kahtlusaluseid tabati nii Belgias, Prantsusmaal kui ka Saksamaal.

Politsei teatel olid Brüsseli terroristid ühenduses samalaadsete rakukestega muudes Euroopa riikides, mille tõttu vahistatigi täna Saksamaal kaks ja Prantsusmaal üks arvatav terrorist.

Politsei on teatanud ka, et algselt plaanisid terroristid hoopis suurejoonelisemat rünnakut, kõigepealt oli kavas avada automaadituli ja alles rünnaku kulminatsioonina pidid tulema ka enesetapuplahvatused. Sellisel juhul toonuks rünnakud kaasa teisipäeval hukkunud 31 inimesest palju rohkem ohvreid.

Politsei hinnangul sundis terroriste oma plaane muutma politseile vahelejäämine Molembeeki linnaosas, samuti ühe peamise rünnakukavandaja Salah Abdeslami vahistamine.

Hollande: Pariisi ja Brüsseli mässuliste võrgustik pühitakse minema

Prantsusmaa president Francois Hollande ütles, et islamimässuliste võrgustik, mis on Pariisi ja Brüsseli rünnakute taga, hävitatakse.

Samas tõdes ta, et teised võrgustikud kujutavad jätkuvalt ohtu.

"Me teame, et on olemas teised võrgustikud. Isegi, kui Pariisi ja Brüsseli rünnakute taga olev võrgustik hävitatakse, oht püsib," ütles Hollande.

Toimetaja: Merili Nael, Arni AlandiINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics