Šoigu: Venemaa kavatseb suurendada oma vägede lahinguvõimet ({{commentsTotal}})

Venemaa kavatseb suurendada oma vägede võitlusvõimet läänepiirist Vaikse ookeani saarteni välja, kinnita Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.

Minister ei täpsustanud, kui palju võitlusvõime tõstmine maksma läheb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muu hulgas on kavas suurendada vägesid polaaraladel ja oluliselt parandada Siberi õhutõrjet.

Vägede tugevdamine läänepiiri lähedal on Šoigu sõnul vastus NATO tegevusele Euroopas, eriti Venemaa piirialadel.

"NATO jätkab oma sõjalise võimsuse kasvatamist Euroopas, sealhulgas Venemaa piiride vahetus läheduses. Loomulikult teeb olukord meile muret. Me oleme sunnitud sellele vastama. Me tõhustame pidevalt Lääne sõjaväeringkonna vägede võitlusvõimet. 2015. aastal jätkus töö uute sõjaväeüksuste, sealhulgas kahe diviisi moodustamiseks," selgitas Šoigu.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.