Tallinnas ja Tartus käidi läbi suure reede ristitee ({{commentsTotal}})

Kirikukalendri järgi on täna suur reede ehk Kristuse surmapäev ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kogudused kutsusid sel puhul Tallinnas ja Tartus käima ühiselt läbi suure reede ristiteed.

Suure reede ristitee on Jeesuse surmapäeva mälestamine. Ristiteed on kristlikus Euroopas tuntud juba sajandeid ja sellel traditsioonil on katoliiklik taust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Suure reede ristikäigus mõeldaksegi sellele kannatuse teekonnale ja 14 peatuspunktile, kus mõeldakse, mis on inimese kaduvus, nõrkus, samamoodi ka inimese uhkus, upsakus, aga ka abivalmidus. Mõeldakse need inimlikud küljed läbi ja lõpuks me jõuame suure reede surmapunktini ehk Kristuse surmani Kristuse ristil," selgitas EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.

14 peatuspunkti on jagatud kirikute vahel. Ristitee algas Jaani kirikust, jõudis Kaarli kirikusse ning lõppes Toomkirikus.

Kuna on ka küüditamise aastapäev, siis peatusid ristiteelised ka Vabadussõja võidusamba juures ning Linda kuju juures.

Nii suurel reedel kui ka küüditamise aastapäeval mõtleme kannatusele, ülekohtule ja valule, ütles Tuhkru.

"On alati pealekaebajaid, on üksteisele augu kaevajaid ja pahatahtlikke. On aga ka neid, kes aitavad ka kõige raskemal hetkel su risti kanda, külvavad sinusse lootust ja ütlevad, et ka surmast ja kaduvikust on näha kadumatust ja elu, mis on tegelikult imeline," rääkis Tuhkru.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised