Tallinnas ja Tartus käidi läbi suure reede ristitee ({{commentsTotal}})

Kirikukalendri järgi on täna suur reede ehk Kristuse surmapäev ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kogudused kutsusid sel puhul Tallinnas ja Tartus käima ühiselt läbi suure reede ristiteed.

Suure reede ristitee on Jeesuse surmapäeva mälestamine. Ristiteed on kristlikus Euroopas tuntud juba sajandeid ja sellel traditsioonil on katoliiklik taust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Suure reede ristikäigus mõeldaksegi sellele kannatuse teekonnale ja 14 peatuspunktile, kus mõeldakse, mis on inimese kaduvus, nõrkus, samamoodi ka inimese uhkus, upsakus, aga ka abivalmidus. Mõeldakse need inimlikud küljed läbi ja lõpuks me jõuame suure reede surmapunktini ehk Kristuse surmani Kristuse ristil," selgitas EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.

14 peatuspunkti on jagatud kirikute vahel. Ristitee algas Jaani kirikust, jõudis Kaarli kirikusse ning lõppes Toomkirikus.

Kuna on ka küüditamise aastapäev, siis peatusid ristiteelised ka Vabadussõja võidusamba juures ning Linda kuju juures.

Nii suurel reedel kui ka küüditamise aastapäeval mõtleme kannatusele, ülekohtule ja valule, ütles Tuhkru.

"On alati pealekaebajaid, on üksteisele augu kaevajaid ja pahatahtlikke. On aga ka neid, kes aitavad ka kõige raskemal hetkel su risti kanda, külvavad sinusse lootust ja ütlevad, et ka surmast ja kaduvikust on näha kadumatust ja elu, mis on tegelikult imeline," rääkis Tuhkru.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema