Graafikud: Keskerakond on jätkuvalt populaarseim ({{commentsTotal}})

Keskerakonna toetus on märtsis langenud 4 protsendipunkti võrra, kuid endiselt on Keskerakond kõige populaarsem partei Eestis, selgub ERR-i uudistetoimetuse tellitud uuringust.

Suuri muudatusi poliitilistes jõuvahekordades võrreldes eelmise kuuga toimunud ei ole, vahendasid ERR-i raadiouudised uudistetoimetuse tellitud uuringut.

Turu-uuringute aktsiaseltsi läbi viidud küsitlus näitas, et Keskerakonna toetus on küll 4 protsendipunkti võrra vähenenud, kuid ta püsib 25 protsendiga endiselt erakondade toetuspingerea tipus. Sotsioloog Juhan Kivirähk selgitas, et Keskerakonna toetuse languse taga on partei juhatuse viimase aja tegevus. Toetus on tema sõnul langenud nii eesti- kui ka venekeelsete valijate hulgas ja ka kõige vanemas vanusegrupis.

Kohe Keskerakonna kannul on aga Reformierakond, kelle toetus on püsinud veebruarikuisel tasemel - 23 protsenti.

Kolm järgmist erakonda - Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Konservatiivne Rahvaerakond ning Vabaerakond - on aasta algusest peale olnud praktiliselt võrdse toetusega. Sotside ja EKRE toetus on 13 protsenti ja Vabaerakonnal 12 protsenti.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus on kuus protsenti. 8 protsenti valijate toetusest läheks kas üksikkandidaadi või parlamendiväliste erakondade toetuseks.

Vähenenud on nende vastajate osakaal, kes oma erakondlikku eelistust öelda ei oska või kes ei hääletaks mitte ühegi erakonna ega üksikkandidaadi poolt – kui veebruaris oli selliseid vastajaid kolmandik küsitletutest, siis seekord 28 protsenti.

Erinevus valitsuskoalitsiooni kuuluvate erakondade ja opositsioonierakondade summaarsete toetuste vahel on jätkuvalt suur: valitsusliidu erakondi toetab 42 protsenti, opositsioonierakondi 50 protsenti valijaist.

On tähelepanuväärne, et võimuliidu erakondade toetajate seas on keskmisest oluliselt rohkem kõrgharidusega ning keskmise või keskmisest suurema sissetulekuga valijaid, samal ajal kui peamiste opositsioonijõudude – Keskerakonna ja EKRE – toetajate seas on rohkem madalama haridusega ning madalama sissetulekuga isikuid.

Vabaerakond sarnaneb oma toetajaprofiililt rohkem valitsuserakondadele kui opositsioonipartneritele.

Märtsis ei ole üle pika aja põhjust keskenduda Turu-uuringute AS ja TNS Emori küsitlustulemuste erinevuse põhjendamisele, sest need on statistilise vea piires praktiliselt identsed.

 

Suurim erinevus on Vabaerakonna toetuses, kuid nii ühes kui ka teises küsitluses ei saa seda lugeda ei suuremaks ega väiksemaks sotsiaaldemokraatide ja EKRE reitingust – protsendi täpsusega tehtud järjestused on sotsioloogilises mõttes ebakorrektsed.

Küsitluse tegi Turu-uuringute AS tänavu 1.–20. märtsini. Kokku küsitleti 1000 inimest, valimisealisi kodanikke oli küsitletute seas 813.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics