Saarts: Keskerakonna toetuse vähenemine pole püsiv nähtus ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saartsi hinnangul ei ole Keskerakonna toetajate arvu vähenemine püsiv nähtus ning tuletas meelde, et tegu on erakonnaga, kelle valijaskond on kõige lojaalsem.

ERR-i uudistetoimetuse tellitud erakondade toetuse uuringust selgub, et Keskerakonna toetus on kuu aja jooksul langenud neli protsenti, kuid sellest hoolimata on tegu Eesti populaarseima erakonnaga, kelle kannul on Reformierakond. Turu-uuringute aktsiaseltsi läbi viidud küsitlusest selgub, et koalitsiooni- ja opositsiooniparteide toetuste vahe on endiselt suur - valitsusliidu erakondi toetab 42% ja opositsiooni omi 50% valijatest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Turu-uuringute AS küsis 1.-20. märtsini toimunud uuringus tuhande inimese käest, kelle poolt nad hääletaksid, kui praegu toimuksid riigikogu valimised. Tulemustest selgub, et Keskerakonna toetus on võrreldes veebruariga langenud 4%, Reformierakonnal, Vabaerakonnal ja IRL-il jäänud samaks ning pooldajate hulka on kasvatanud sotsiaaldemokraadid ja EKRE - vastavalt 1 ja 2 protsenti.

Turu-uuringute AS-i sotsioloog Juhan Kivirähk ütles Keskerakonna populaarsuse langust kommenteerides, et siin pole midagi imestada, kui vaadata, kuidas juhatus ennast üleval peab. Küsitlusperioodil esitas prokuratuur seni altkäemaksu võtmises kahtlustatavale Edgar Savisaarele veel kaks kahtlustust.

"Toetus on langenud nii eesti- kui venekeelsete valijate hulgas ja oluliselt ka kõige vanemas vanusegrupis. Kui üle 75 aasta vanuste seas oli varem Keskerakonna toetus ülivõimas, siis on see selgelt kahanenud," märkis Kivirähk.

Politoloog Tõnis Saarts ei pea Keskerakonna toetajate hulga vähenemist jäävaks nähtuseks ja meenutas, et selliseid kõikumisi on sellel parteil olnud varemgi. Iseküsimus on see, kui erakond peaks lõhenema ja osa ladvikust lahkuma.

"Keskerakonda iseloomustab just see, et tegu on erakonnaga, kelle valijaskond on kõige lojaalsem ja seetõttu selle erakonna toetus seal alla 20 või 22 protsendi ei lange ja praeguseid kõikumisi, ma arvan, väga ei maksaks tähtsustada," selgitas Saarts.

Küsitlusest tuleb välja üsna selge veelahe parteide toetajate hulgas haridustaseme pinnalt - kõrgema haridusega toetavad paremerakondi ja Vabaerakonda opositsioonist. Madalama haridustasemega vastajad pigem Keskerakonda ja EKRE-t, nende seas on rohkem ka selliseid, kelle kinnitusel ei toeta nad kedagi ja on poliitikast võõrdunud.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics