Saarts: Keskerakonna toetuse vähenemine pole püsiv nähtus ({{commentsTotal}})

Politoloog Tõnis Saartsi hinnangul ei ole Keskerakonna toetajate arvu vähenemine püsiv nähtus ning tuletas meelde, et tegu on erakonnaga, kelle valijaskond on kõige lojaalsem.

ERR-i uudistetoimetuse tellitud erakondade toetuse uuringust selgub, et Keskerakonna toetus on kuu aja jooksul langenud neli protsenti, kuid sellest hoolimata on tegu Eesti populaarseima erakonnaga, kelle kannul on Reformierakond. Turu-uuringute aktsiaseltsi läbi viidud küsitlusest selgub, et koalitsiooni- ja opositsiooniparteide toetuste vahe on endiselt suur - valitsusliidu erakondi toetab 42% ja opositsiooni omi 50% valijatest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Turu-uuringute AS küsis 1.-20. märtsini toimunud uuringus tuhande inimese käest, kelle poolt nad hääletaksid, kui praegu toimuksid riigikogu valimised. Tulemustest selgub, et Keskerakonna toetus on võrreldes veebruariga langenud 4%, Reformierakonnal, Vabaerakonnal ja IRL-il jäänud samaks ning pooldajate hulka on kasvatanud sotsiaaldemokraadid ja EKRE - vastavalt 1 ja 2 protsenti.

Turu-uuringute AS-i sotsioloog Juhan Kivirähk ütles Keskerakonna populaarsuse langust kommenteerides, et siin pole midagi imestada, kui vaadata, kuidas juhatus ennast üleval peab. Küsitlusperioodil esitas prokuratuur seni altkäemaksu võtmises kahtlustatavale Edgar Savisaarele veel kaks kahtlustust.

"Toetus on langenud nii eesti- kui venekeelsete valijate hulgas ja oluliselt ka kõige vanemas vanusegrupis. Kui üle 75 aasta vanuste seas oli varem Keskerakonna toetus ülivõimas, siis on see selgelt kahanenud," märkis Kivirähk.

Politoloog Tõnis Saarts ei pea Keskerakonna toetajate hulga vähenemist jäävaks nähtuseks ja meenutas, et selliseid kõikumisi on sellel parteil olnud varemgi. Iseküsimus on see, kui erakond peaks lõhenema ja osa ladvikust lahkuma.

"Keskerakonda iseloomustab just see, et tegu on erakonnaga, kelle valijaskond on kõige lojaalsem ja seetõttu selle erakonna toetus seal alla 20 või 22 protsendi ei lange ja praeguseid kõikumisi, ma arvan, väga ei maksaks tähtsustada," selgitas Saarts.

Küsitlusest tuleb välja üsna selge veelahe parteide toetajate hulgas haridustaseme pinnalt - kõrgema haridusega toetavad paremerakondi ja Vabaerakonda opositsioonist. Madalama haridustasemega vastajad pigem Keskerakonda ja EKRE-t, nende seas on rohkem ka selliseid, kelle kinnitusel ei toeta nad kedagi ja on poliitikast võõrdunud.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.