The Rolling Stones andis Havannas ajaloolise kontserdi ({{commentsTotal}})

Briti rokkbänd The Rolling Stones andis eile Havannas kommunistliku Kuuba ajaloo kõige suurejoonelisema rokk-kontserdi, mis võeti väga hästi vastu. Läbimurdeline rokketendus järgnes USA presidendi Barack Obama Kuuba visiidile.

Kui Barack Obama murdis oma visiidiga Kuubale mäekõrguse müüri kahe riigi vahelises diplomaatias, siis seitsmekümnendates eluaastates rollingud vallutasid havannalaste südamed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selline tunne on, et miski on murdunud. Kuubale on saabunud teine kultuur. Me oleme saanud sõpradeks. Seda on siinsetele inimestele väga vaja, ühendada need kultuurid," rääkis kontserdikülastaja Hector.

"See etendus on parim asi, mis mu elus juhtunud on. Ma armastan neid," lisas teine fänn Yanelis Martin.

Megasõule kogunes kümneid tuhandeid fänne. Tuhanded, kes kontserdile ära ei mahtunud, jälgisid imet ümbruskonna tänavatel ja majakatustel. Kontsert oli rahvale tasuta.

"See on lihtsalt fantastiline. Rolling Stones on siin. Sest Kuubal läheb paremini ja üha rohkem inimesi tahab siia tulla. Maailm on meile külla tulnud! Tänaõhtune sõu on kõige oma maagia ja ajalooga parim. Elagu Kuuba! Elagu Kuuba!" ütles veel üks fänn.

Rolling Stonesile oli see Ladina-Ameerika turnee viimane kontsert pärast Brasiiliat, Uruguaid, Tšiilit, Argentiinat ja Mehhikot. Ja täiesti esimene külaskäik Kuubale, kus nad on olnud võimude poolt halvustatud ning mingil perioodil koguni keelatud.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics