Kogudustes tehti ettevalmistusi ülestõusmispühadeks ({{commentsTotal}})

Kirikukalendri järgi on täna vaikne laupäev ning see on aeg, kui tehakse ettevalmistusi ülestõusmispühadeks. Paljudes luteri kogudustes koguneti peredega, et värvida üheskoos mune ja valmistada pühadekaunistusi.

Eesti luteri kiriku suurimas, Kaarli koguduses olid täna koos nii Kaarli kooli, lasteaia kui ka pühapäevakooli lapsed. Kaarli koguduse majas oli võimalik värvida mune endale koju või kingituseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Homsel perejumalateenistusel läheb tõepoolest samuti mune vaja. Pereteenistuse lõpus veeretatakse mune nii nagu see vanal ajal tavaks oli.

Kaarli kooli ja lasteaia õpetajatel ning koguduse töötegijatel tuleb kõigepealt endal uued ja põnevad tehnikad selgeks saada.

"Me enne õpetajatega jagame ära, kes mis stiile uurib ja siiamaani on õnnestunud alati ka midagi uut leida," selgitas Kaarli kooli direktor Signe Aus.

Kui arvutada aga kokku mune karpide ja pottide kaupa, siis võis kaunistuse saanud mune olla kokku kolmsada või veelgi rohkem.

Hilisõhtul algab aga kirikus ülestõusmispühade vigiilia.

"Suurte pühade eel kogunetakse öisel tunnil kirikusse, et need suured pühad koos vastu võtta," rääkis Kaarli koguduse nõukogu liige Meelis Holsting. "On vana kiriklik traditsioon, et ülestõusmispühade öösel on tavaliselt ristitud ka koguduse liitujad ja üle päris mitme aasta on meil samamoodi, et leerilapsed saavad täna õhtul ristitud."Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.