Lihavõtte linnuvaatluspäevadega juhitakse tähelepanu Eesti linnade liigirikkusele ({{commentsTotal}})

Sellel nädalavahetusel peetakse Eesti ornitoloogiaühingu eestvedamisel lihavõtte linnuvaatluspäevi. Ürituse raames toimub pühapäeval linnade linnuvaatlus, kus selgub, milline Eesti linn on suleliste osas kõige liigirikkam.

Kevad on käes ja talveks Eestist lahkunud rändlinnud on nüüd siia tagasi jõudmas. Näiteks Haapsalu lahel on juba mõnda aega kohal luiged, kuid kevadekuulutajatest on Eestis ka põldlõokesed, kiivitajad, haned ja veel mitmed liigid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lihavõtte linnuvaatluspäevade raames pühapäeval peetava linnade linnuvaatluse üheks eesmärgiks on soov juhtida tähelepanu kui liigirikkad on Eesti linnad.

"Sageli me seostamegi, et linnas peale tuvide, kajakate, vareste suurt midagi näha ei olegi, aga möödunud aastal nähti Eestimaa linnades üle saja linnuliigi ja ainuüksi Pärnu linnas kohati üle kaheksakümne," selgitas ornitoloog ja linnade linnuvaatluse koordinaator Tarvo Valker.

Linnade linnuvaatlust peetakse pühapäeva hommikul kella viiest kuni kella üheni päeval. Kas otsida sulelisi kogu selle aja jooksul või minna loodusesse vaid tunniks-paariks on igaühe vaba valik. Kõige aktiivsemad on linnud päikesetõusu ajal.

Kui vaatlejad peavad püsima linna piirides, siis vaadeldavad linnud ise võivad asuda linnast väljas ja kas või mitme kilomeetri kaugusel mere kohal.

"Linnades tasub külastada selliseid suuremaid rohealasid, parke, kalmistuid. Seal on ikkagi linde rohkem kui kõrghoonete vahel ja kui on tegu mingi rannikuäärse linnaga, siis kindlasti tasub ära käia mere ääres või sisemaa linnade puhul ka jõe ääres. Sealt saab jälle uusi liike, mida maismaal ei kohta," rääkis Valker.

Täpsemad juhised sellel nädalavahetusel toimuvatest linnuvaatlustest osavõtmiseks leiab Eesti ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee. Lihavõtte linnuvaatluspäevi peetakse Eestis alates 1998. aastast.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.