Lihavõtte linnuvaatluspäevadega juhitakse tähelepanu Eesti linnade liigirikkusele ({{commentsTotal}})

Sellel nädalavahetusel peetakse Eesti ornitoloogiaühingu eestvedamisel lihavõtte linnuvaatluspäevi. Ürituse raames toimub pühapäeval linnade linnuvaatlus, kus selgub, milline Eesti linn on suleliste osas kõige liigirikkam.

Kevad on käes ja talveks Eestist lahkunud rändlinnud on nüüd siia tagasi jõudmas. Näiteks Haapsalu lahel on juba mõnda aega kohal luiged, kuid kevadekuulutajatest on Eestis ka põldlõokesed, kiivitajad, haned ja veel mitmed liigid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lihavõtte linnuvaatluspäevade raames pühapäeval peetava linnade linnuvaatluse üheks eesmärgiks on soov juhtida tähelepanu kui liigirikkad on Eesti linnad.

"Sageli me seostamegi, et linnas peale tuvide, kajakate, vareste suurt midagi näha ei olegi, aga möödunud aastal nähti Eestimaa linnades üle saja linnuliigi ja ainuüksi Pärnu linnas kohati üle kaheksakümne," selgitas ornitoloog ja linnade linnuvaatluse koordinaator Tarvo Valker.

Linnade linnuvaatlust peetakse pühapäeva hommikul kella viiest kuni kella üheni päeval. Kas otsida sulelisi kogu selle aja jooksul või minna loodusesse vaid tunniks-paariks on igaühe vaba valik. Kõige aktiivsemad on linnud päikesetõusu ajal.

Kui vaatlejad peavad püsima linna piirides, siis vaadeldavad linnud ise võivad asuda linnast väljas ja kas või mitme kilomeetri kaugusel mere kohal.

"Linnades tasub külastada selliseid suuremaid rohealasid, parke, kalmistuid. Seal on ikkagi linde rohkem kui kõrghoonete vahel ja kui on tegu mingi rannikuäärse linnaga, siis kindlasti tasub ära käia mere ääres või sisemaa linnade puhul ka jõe ääres. Sealt saab jälle uusi liike, mida maismaal ei kohta," rääkis Valker.

Täpsemad juhised sellel nädalavahetusel toimuvatest linnuvaatlustest osavõtmiseks leiab Eesti ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee. Lihavõtte linnuvaatluspäevi peetakse Eestis alates 1998. aastast.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema