Tartu Kaarsillal korraldati põgenikekriisi kohta teavet jagav kampaaniaüritus ({{commentsTotal}})

Eile korraldasid viiest rahvusest noored Tartu Kaarsillal teavituskampaania põgenikekriisist. Sillale oli liiklejate jaoks püstitatud omamoodi takistusrada, mis illustreeris põgenike teekonna keerukust.

Reedel küsiti Tartu Kaarsillale astujatelt, kas nad soovivad õppida midagi uut. Tuleb tõdeda, et suurem osa inimesi ei soovinud ning vähesed teadmishimulised olid valdavalt välismaalased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uudishimulikud said aga sillal teha läbi väikese takistusraja, mille käigus õppisid põgenikekriisi kohta. Mõtteline teekond algas Süürias, kust liiguti edasi Türki ning jõuti lõpuks Euroopasse. Igas peatuspunktis ootasid uued katsumused.

"Näiteks Türgis on neil ära varastatud kõik raha ja selleks, et edasi liikuda, peavad nad siis tööd tegema ja töö antud hetkel näeb välja siis kas kohapeal hüppamisena või ühe koha peal jooksmisena. Et näidata sellist füüsilist tegevust ja tekitada seda tunnet, et ma peangi midagi tegema selleks, et päriselt edasi minna," selgitas projekti korraldaja Helena Heidemann.

Kui mõned jalakäijad olid pahased, et pidid takistusraja vältimiseks kõndima Kaarsilla teisel poolel, siis väike osa inimestest võttis teekonna ette ja jõudis mõttelisse Euroopasse mõne uue teadmisega. Nimelt küsiti igas peatuspunktis ka faktilisi küsimusi, näiteks kui palju inimesi praeguses kriisis rändab või milliseid keskuseid on Eestis.

"Mõned numbrid olid minu jaoks uued, aga sisuliselt mitte midagi väga uut ei olnud. Et ma olen kursis, kuidas need pagulased tulevad ja et neil on ikka halb elu. 2015. aastal suri 3771 inimest ja merelt päästeti 150 000," rääkis takistusraja läbinud Jaanus.

Ürituse korraldajate sõnul on oluline, et inimesed suudaksid end põgenike kingadesse panna ja empaatiat tunda.

Toimetaja: Laur ViirandRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.