Tartu Kaarsillal korraldati põgenikekriisi kohta teavet jagav kampaaniaüritus ({{commentsTotal}})

Eile korraldasid viiest rahvusest noored Tartu Kaarsillal teavituskampaania põgenikekriisist. Sillale oli liiklejate jaoks püstitatud omamoodi takistusrada, mis illustreeris põgenike teekonna keerukust.

Reedel küsiti Tartu Kaarsillale astujatelt, kas nad soovivad õppida midagi uut. Tuleb tõdeda, et suurem osa inimesi ei soovinud ning vähesed teadmishimulised olid valdavalt välismaalased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uudishimulikud said aga sillal teha läbi väikese takistusraja, mille käigus õppisid põgenikekriisi kohta. Mõtteline teekond algas Süürias, kust liiguti edasi Türki ning jõuti lõpuks Euroopasse. Igas peatuspunktis ootasid uued katsumused.

"Näiteks Türgis on neil ära varastatud kõik raha ja selleks, et edasi liikuda, peavad nad siis tööd tegema ja töö antud hetkel näeb välja siis kas kohapeal hüppamisena või ühe koha peal jooksmisena. Et näidata sellist füüsilist tegevust ja tekitada seda tunnet, et ma peangi midagi tegema selleks, et päriselt edasi minna," selgitas projekti korraldaja Helena Heidemann.

Kui mõned jalakäijad olid pahased, et pidid takistusraja vältimiseks kõndima Kaarsilla teisel poolel, siis väike osa inimestest võttis teekonna ette ja jõudis mõttelisse Euroopasse mõne uue teadmisega. Nimelt küsiti igas peatuspunktis ka faktilisi küsimusi, näiteks kui palju inimesi praeguses kriisis rändab või milliseid keskuseid on Eestis.

"Mõned numbrid olid minu jaoks uued, aga sisuliselt mitte midagi väga uut ei olnud. Et ma olen kursis, kuidas need pagulased tulevad ja et neil on ikka halb elu. 2015. aastal suri 3771 inimest ja merelt päästeti 150 000," rääkis takistusraja läbinud Jaanus.

Ürituse korraldajate sõnul on oluline, et inimesed suudaksid end põgenike kingadesse panna ja empaatiat tunda.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema