Paavst kutsus üles mitte keerama põgenikele selga ({{commentsTotal}})

Paavst Franciscus juhtis Vatikanis Püha Peetri väljakul ülestõusmispühade missat, kus sel aastal olid tugevdatud julgeolekumeetmed.

Ülestõusmispüha missa järel kutsus paavst oma traditsioonilises "Linnale ja maailmale" kõnes kasutama armastuse relvi vägivaldse ja pimestava kurja võitmiseks. Ta mälestas Belgia, Türgi, Nigeeria, Tšaadi, Kameruni, Elevandiluuranniku ja Iraagi terrorirünnakutes hukkunuid, kutsudes samas mõistma ja aitama põgenikke, kes konfliktide eest põgenevad.

"Tänane kutsub meid mitte unustama neid mehi ja naisi, kes otsivad paremat tulevikku ja veelgi enam neid arvukaid rändajaid ja põgenikke, sealhulgas lapsi, kes põgenevad sõja, nälja, vaesuse ja sotsiaalse ebavõrdsuse eest," kuulutas paavst Franciscus rahvale.

Toimetaja: Merilin PärliKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.