Noored disainerid võtsid Pärnus omavahel mõõtu ({{commentsTotal}})

Pärnus peeti võistluse "Noormood" finaali, mille käigus astusid žürii ette noored moedisainerid. Juba viieteistkümnendat korda toimuval võistlusel näitavad noored moeloojad žürii hinnangul järjest fantaasiarikkaimaid kollektsioone.

Oma kollektsiooniga astus Pärnu uue kunsti muuseumis publiku ette üheksa noort moeloojat. Osalejaid oli Tallinnast, Kuressaarest, Tartust, Pärnust, Viljandist ja mujalt. Vaeva olid noored disainerid näinud palju ja publiku sooja aplausi jätkus kõigile.

Lisaks parimale kollektsioonile anti eriauhind ka parimale meigile ja aksessuaaridele, samuti pälvisid eriauhinna parim mees- ja naismodell. Vanemas kategoorias tuli võitjaks Tallinna ühisgümnaasiumi neiu Mirjam Kalmann, kellele see pole kaugeltki esimene võit. Tema kollektsioonis "Next Exit" oli kasutatud grafitit.

"Idee tuli lihtsalt sellest, et tuua grafiti ka moelavale. Mulle hullult meeldib endale ilusti tehtud grafiti. Ja ma otsisin lahendusi. Tegelikult see kõik on tehtud valgele töörõiva kangale, mille ma sain kangajäägina ühest õmblusvabrikust Eestis. Siis need ongi vee põhjal akrüülvärvidega tehtud, niiöelda markeritega," selgitas "Noormood 2016" vanema kategooria võitja Mirjam Kalmann.

Nooremas kategoorias läks võit Kuressaare koolitüdrukule Jonna Mononenile, tema kollektsioon osutus ka publiku lemmikuks.

Žürii liige, EKA nahakunsti eriala tudeng Kirke Talu on sellel võistlusel korduvalt osalenud, žürii poolelt vaatas ta võistlust esimest korda.

"Kvaliteet tõesti läheb iga aasta aina paremaks. Ma tean väga paljusid, kes siin osalevad, kes on ka möödunud aastatel osalenud, siis tõesti mingisugused tegijad on juba tekkinud. Ja seda on näha, et ka nemad iga aastaga lähevad aina paremaks ja tulevad uued tegijad, kelle kvaliteet on samuti päris hea," tunnustas žürii liige, EKA nahadisaini 1. kursuse tudeng Kirke Talu.

Nii Kirke Talu kui teisedki žürii liikmed tõdesid, et ühtki päris mannetut kollektsiooni võistlustel polnud ja kindlasti peaksid osalejad tulevikuski moeloominguga tegelema.

Toimetaja: Merilin PärliLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.