Noored disainerid võtsid Pärnus omavahel mõõtu ({{commentsTotal}})

Pärnus peeti võistluse "Noormood" finaali, mille käigus astusid žürii ette noored moedisainerid. Juba viieteistkümnendat korda toimuval võistlusel näitavad noored moeloojad žürii hinnangul järjest fantaasiarikkaimaid kollektsioone.

Oma kollektsiooniga astus Pärnu uue kunsti muuseumis publiku ette üheksa noort moeloojat. Osalejaid oli Tallinnast, Kuressaarest, Tartust, Pärnust, Viljandist ja mujalt. Vaeva olid noored disainerid näinud palju ja publiku sooja aplausi jätkus kõigile.

Lisaks parimale kollektsioonile anti eriauhind ka parimale meigile ja aksessuaaridele, samuti pälvisid eriauhinna parim mees- ja naismodell. Vanemas kategoorias tuli võitjaks Tallinna ühisgümnaasiumi neiu Mirjam Kalmann, kellele see pole kaugeltki esimene võit. Tema kollektsioonis "Next Exit" oli kasutatud grafitit.

"Idee tuli lihtsalt sellest, et tuua grafiti ka moelavale. Mulle hullult meeldib endale ilusti tehtud grafiti. Ja ma otsisin lahendusi. Tegelikult see kõik on tehtud valgele töörõiva kangale, mille ma sain kangajäägina ühest õmblusvabrikust Eestis. Siis need ongi vee põhjal akrüülvärvidega tehtud, niiöelda markeritega," selgitas "Noormood 2016" vanema kategooria võitja Mirjam Kalmann.

Nooremas kategoorias läks võit Kuressaare koolitüdrukule Jonna Mononenile, tema kollektsioon osutus ka publiku lemmikuks.

Žürii liige, EKA nahakunsti eriala tudeng Kirke Talu on sellel võistlusel korduvalt osalenud, žürii poolelt vaatas ta võistlust esimest korda.

"Kvaliteet tõesti läheb iga aasta aina paremaks. Ma tean väga paljusid, kes siin osalevad, kes on ka möödunud aastatel osalenud, siis tõesti mingisugused tegijad on juba tekkinud. Ja seda on näha, et ka nemad iga aastaga lähevad aina paremaks ja tulevad uued tegijad, kelle kvaliteet on samuti päris hea," tunnustas žürii liige, EKA nahadisaini 1. kursuse tudeng Kirke Talu.

Nii Kirke Talu kui teisedki žürii liikmed tõdesid, et ühtki päris mannetut kollektsiooni võistlustel polnud ja kindlasti peaksid osalejad tulevikuski moeloominguga tegelema.

Toimetaja: Merilin PärliMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema