Kevadine ilm pöördub taas lörtsiseks ja lumiseks ({{commentsTotal}})

Suur kevad on peaaegu käes. Ilusat ilma jagub meile paariks päevaks, kuid siiski uue nädala teine pool tuleb jahedam ning pääsu pole ka vihmast ja lörtsist.

Homme jõuab Atlandi ookeanilt üle Inglismaa Põhjamere kohale uus aktiivne osatsüklon ja Läänemere maade kohal valitseb soe lõunavool. Tsükloni sajupilved levivad Saksamaa ja Taani kohale. Suurem osa Läänemere maadest jääb homme aga Venemaal asetseva kõrgrõhkkonna mõjusfääri.

Kõrgrõhkkonna toel kujuneb homne päev valdavalt päikeseliseks ning õhutemperatuur tõuseb kiiresti.

Teisipäeval liigub madalrõhkkond Põhjamere kohalt piki Norra rannikut edasi põhja poole ja selle lohk levib Läänemere kohale. Kõrgrõhkkond annab survele järele ja lahkub Läänemere äärest. Madalrõhkkonna mõjul läheb ilm pilvisemaks eelkõige Skandinaavias ja Läänemere lõunarannikul. Saju võimalus suureneb ja tuul tugevneb. Soomes ja Baltimaades peab kuiv ilm kauem vastu.

Eeloleval ööl on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Paiguti on udu. Puhub lõunatuul 4-9, hilisõhtul saartel puhanguti kuni 13 m/s. Termomeetrinäidud jäävad -2 ja +3 kraadi vahele. Homme hommikul on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Kohati on udu. Õhutemperatuur on +1st kuni +5 kraadini. Ka päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub lõuna- ja kagutuul 4-9 m/s. Sooja on oodata 4 kuni 12 kraadi.

Kui uus nädal algab veel ilusa ilmaga, siis teine pool kipub olema sajune. Teisipäev möödub peamise sajuta, kuid õhtul võib juba Lääne-Eestis kohati vihma sadada.

Kolmapäeval sajab nii vihma kui körtsi. Pärastlõunal peaks saju võimalus vähenema. Ka neljapäeval ja reedel sajab vihma ja lörtsi, suurem on sajuhulk neljapäeval. Õhutemperatuur on nädala alguses kõrgem, teisipäeval ulatuvad maksimumid ka üle 10 soojakraadi, teistel päevadel tuleb keskmiselt +5 kraadi ringis.

Seega homme ja ülehomme on õuetoimetuste tegemiseks väga head ilmaolud, sealt edasi aga läheb ilm vesisemaks ja jahedamaks.

 

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics