President Ilvese viimane riigivisiit sai tehtud ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilvese ametiaeg hakkab selgelt lõppema. Sel nädalal käis ta presidendina viimasel riigivisiidil - Horvaatias.

Esmaspäeva hommikul kell 10 kogunes lennujaama VIP tuppa elitaarne delegatsioon: mitmed ministrid, ärimehed ja lõpuks ka president koos abikaasaga, et alustada oma ametiaja viimast riigivisiiti. Kaks tundi hiljem maandubki Eesti lennuk Zagrebis.

Kuna sihtkohaks olevas Horvaatias riigivisiite ei korraldata, siis on visiidi nimeks ametlik visiit. Riigivisiidi juurde käib palju protokollilist sära.

"Riigivisiite tehakse reeglina kaks-kolm tükki aasta jooksul ja see käib ka sissetulevate visiitide kohta ehk siis teiste riikide presidendid külastavad Eestit kaks-kolm korda aastas, selgitas presidendi kantselei protokolliülem Piret Reintamm Benno. "See on suur ametlik delegatsioon, kus on ministrid, riigikogu liikmed. Selle visiidi puhul siin Horvaatias, mis on president Ilvese viimane visiit, on meil kaasas kolm erinevat ministrit. Meil on kaasas kolm ministrit - välisminister, siseminister ja ettevõtlusminister."

Võib ju muidugi küsida, miks praegusel internetiajastul üldse taolisi kulukaid visiite korraldada, riikide vahelist infot saaks ju vahetada ka muud moodi.

"Meil on vaja ka jätkuvalt ennast tutvustada. Näidata, millega me tegelema ja mis on meie eesmärgid ja kuidas me neid täidame. Aga väga olulisele kohale on tõusnud ka majandussidemete edendamine. On juba kuulda olnud, et mitmed ettevõtjad on saanud väga häid kontakte ja sidemeid siin Horvaatias. Kasutegur on mitmekülgne, me toome välisvisiitidele kultuuri, tutvustame meie muusikat, kunsti, kirjandust. See kõik on ju Eesti tutvustamine ja kõik selle heaks, et Eestil läheks paremini, et Eestit maailmas rohkem tuntaks," selgitas presidendi kantselei siseosakonna juhataja Erki Holmberg.

"Teatud riikides on see väga hea näitaja, kui ettevõtjad on äridelegatsioonis kaasas. See näitab seda, et nad on usaldusväärsed, nad on ettevõtjad, kellega võib äri koos teha," rääkis kaubandus-tööstuskoja rahvusvaheliste suhete juht Liis Lehesalu.

President Ilvese jaoks on suurte visiitide ajal alati tähtis ka mõne ülikooli külastamine. Horvaatias pidas ta loengu Rijeka ülikoolis.

"Ma olen üldiselt iga kord pidanud mõne loengu kuskil, et siis Eesti nägemust tutvustada. sest olgem ausad, mida meie arvame või kuidas meie näeme asju, pole alati teada, see ei ole iseenesestmõistatav, kuidas Eesti näeb asju," põhjendas president Toomas Hendrik Ilves.

President Ilvese riigivisiidid on nüüd seljataga. Uued visiidid juba järgmise riigipea ametiajal.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.