President Ilvese viimane riigivisiit sai tehtud ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilvese ametiaeg hakkab selgelt lõppema. Sel nädalal käis ta presidendina viimasel riigivisiidil - Horvaatias.

Esmaspäeva hommikul kell 10 kogunes lennujaama VIP tuppa elitaarne delegatsioon: mitmed ministrid, ärimehed ja lõpuks ka president koos abikaasaga, et alustada oma ametiaja viimast riigivisiiti. Kaks tundi hiljem maandubki Eesti lennuk Zagrebis.

Kuna sihtkohaks olevas Horvaatias riigivisiite ei korraldata, siis on visiidi nimeks ametlik visiit. Riigivisiidi juurde käib palju protokollilist sära.

"Riigivisiite tehakse reeglina kaks-kolm tükki aasta jooksul ja see käib ka sissetulevate visiitide kohta ehk siis teiste riikide presidendid külastavad Eestit kaks-kolm korda aastas, selgitas presidendi kantselei protokolliülem Piret Reintamm Benno. "See on suur ametlik delegatsioon, kus on ministrid, riigikogu liikmed. Selle visiidi puhul siin Horvaatias, mis on president Ilvese viimane visiit, on meil kaasas kolm erinevat ministrit. Meil on kaasas kolm ministrit - välisminister, siseminister ja ettevõtlusminister."

Võib ju muidugi küsida, miks praegusel internetiajastul üldse taolisi kulukaid visiite korraldada, riikide vahelist infot saaks ju vahetada ka muud moodi.

"Meil on vaja ka jätkuvalt ennast tutvustada. Näidata, millega me tegelema ja mis on meie eesmärgid ja kuidas me neid täidame. Aga väga olulisele kohale on tõusnud ka majandussidemete edendamine. On juba kuulda olnud, et mitmed ettevõtjad on saanud väga häid kontakte ja sidemeid siin Horvaatias. Kasutegur on mitmekülgne, me toome välisvisiitidele kultuuri, tutvustame meie muusikat, kunsti, kirjandust. See kõik on ju Eesti tutvustamine ja kõik selle heaks, et Eestil läheks paremini, et Eestit maailmas rohkem tuntaks," selgitas presidendi kantselei siseosakonna juhataja Erki Holmberg.

"Teatud riikides on see väga hea näitaja, kui ettevõtjad on äridelegatsioonis kaasas. See näitab seda, et nad on usaldusväärsed, nad on ettevõtjad, kellega võib äri koos teha," rääkis kaubandus-tööstuskoja rahvusvaheliste suhete juht Liis Lehesalu.

President Ilvese jaoks on suurte visiitide ajal alati tähtis ka mõne ülikooli külastamine. Horvaatias pidas ta loengu Rijeka ülikoolis.

"Ma olen üldiselt iga kord pidanud mõne loengu kuskil, et siis Eesti nägemust tutvustada. sest olgem ausad, mida meie arvame või kuidas meie näeme asju, pole alati teada, see ei ole iseenesestmõistatav, kuidas Eesti näeb asju," põhjendas president Toomas Hendrik Ilves.

President Ilvese riigivisiidid on nüüd seljataga. Uued visiidid juba järgmise riigipea ametiajal.

Toimetaja: Merilin PärliINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics