Pakistani peaminister nõuab võimuorganitelt paremat koostööd terrorismivastases võitluses ({{commentsTotal}})

Pakistani peaminister Nawaz Sharif nõuab riigiasutustelt paremat koostööd terrorismivastases võitluses. Sharifi avaldus on tingitud eilsest juhtumist Lahore'is, kus kristlaste vastu suunatud enesetapurünnakus sai surma üle 70 inimese.

Katoliku kiriku juht paavst Franciscus nimetas Lahore'i rünnakut argpükslikuks ja toonitas jälle, et vägivalla ja mõrvadega rahuni ei jõuta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paavsti sõnul oli rünnak väljakule ülestõusmispühi tähistama kogunenud kristlastele mõistusevastane. Kirikupea kutsub Pakistani võime üles taastama rahu ja head läbisaamist erinevate uskkondade vahel.

"Ma pöördun selle riigi tsiviilvõimu ja ühiskonna kõigi kihtide poole, et nad teeks kõik endast oleneva rahva julgeoleku ja rahu taastamiseks ning eriti, et nad taastaks selle kõige haavatavamate usuliste vähemuste jaoks," rääkis paavst Franciscus.

Rünnaku Lahore'i kristlastele on üles tunnistanud Talibanist lahku löönud terrorirühmitus Jamaat-ul-Ahrar. Rünnak korraldati linnapargis, kuhu oli lihavõttelaadale kogunenud suur osa linna kristlaskonnast ning seetõttu oli park ka tavalisest rahvarohkem.

Enamik hukkunuid ja haavatuid on siiski moslemid. Haavatuid on 300, paljude seisund on kriitiline, mistõttu hukkunute arv ilmselt tõuseb.

Peaministri jaoks on riigi auasi saada hakkama järjest kasvava hulga relvastatud fanaatikutega. Peaministril on ilmselt tõsi taga, sest politsei on korraldanud juba viis haarangut, vahistanud selle käigus hulga kahtlusaluseid ning konfiskeerinud palju relvi.

Lahore on Pakistani üks liberaalsemaid ja jõukamaid linnu ning selle tõttu ongi linn langenud islamiäärmuslaste viha alla.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics