Pakistani peaminister nõuab võimuorganitelt paremat koostööd terrorismivastases võitluses ({{commentsTotal}})

Pakistani peaminister Nawaz Sharif nõuab riigiasutustelt paremat koostööd terrorismivastases võitluses. Sharifi avaldus on tingitud eilsest juhtumist Lahore'is, kus kristlaste vastu suunatud enesetapurünnakus sai surma üle 70 inimese.

Katoliku kiriku juht paavst Franciscus nimetas Lahore'i rünnakut argpükslikuks ja toonitas jälle, et vägivalla ja mõrvadega rahuni ei jõuta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paavsti sõnul oli rünnak väljakule ülestõusmispühi tähistama kogunenud kristlastele mõistusevastane. Kirikupea kutsub Pakistani võime üles taastama rahu ja head läbisaamist erinevate uskkondade vahel.

"Ma pöördun selle riigi tsiviilvõimu ja ühiskonna kõigi kihtide poole, et nad teeks kõik endast oleneva rahva julgeoleku ja rahu taastamiseks ning eriti, et nad taastaks selle kõige haavatavamate usuliste vähemuste jaoks," rääkis paavst Franciscus.

Rünnaku Lahore'i kristlastele on üles tunnistanud Talibanist lahku löönud terrorirühmitus Jamaat-ul-Ahrar. Rünnak korraldati linnapargis, kuhu oli lihavõttelaadale kogunenud suur osa linna kristlaskonnast ning seetõttu oli park ka tavalisest rahvarohkem.

Enamik hukkunuid ja haavatuid on siiski moslemid. Haavatuid on 300, paljude seisund on kriitiline, mistõttu hukkunute arv ilmselt tõuseb.

Peaministri jaoks on riigi auasi saada hakkama järjest kasvava hulga relvastatud fanaatikutega. Peaministril on ilmselt tõsi taga, sest politsei on korraldanud juba viis haarangut, vahistanud selle käigus hulga kahtlusaluseid ning konfiskeerinud palju relvi.

Lahore on Pakistani üks liberaalsemaid ja jõukamaid linnu ning selle tõttu ongi linn langenud islamiäärmuslaste viha alla.

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.