Paide kavatseb ühtlustada baaride lahtiolekuaega ({{commentsTotal}})

Paide baar, kus nädal tagasi toimus inimese surmaga lõppenud pussitamine, peab turvalisuse tagamiseks paigaldama täiendavaid turvakaameraid ja lisama valgusteid. Samuti plaanitakse Paides ühtlustada lõbustusasutuste lahtiolekuaega.

Paide Vallimäe serval, politseijaoskonna läheduses asuva baari omanik on veendunud, et tema poleks midagi rohkemat saanud teha, et nädalataguseid veriseid sündmusi ära hoida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka turvatöötajate olemasolu poleks tema arvates midagi muutnud.

"Kindlasti mitte, see oli sekundite mäng. Seal ei oleks keegi saanud midagi teha," ütles Bucket baari omanik Annikky Sal-al-Saller.

Seda, kas ta kavatseb Paides baaripidamist jätkata, omanik veel mõtleb.

Täna said kurikuulsas Paide baaris kokku selle omanik, linnapea ja kohalik politseijuht, et arutada, mida teha turvalisuse parandamiseks nii selles baaris kui ka Paide teistes lõbustusasutustes.

"Selleks on kellaajaline baaride sulgemine õhtusel ajal ja turvakaamerate paigaldamine, lisavalgustuse ülespanek," loetles Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu.

Samuti leiti, et kõik linna lõbustusasutused peavad tegema politseiga tihedamat koostööd.

"Selle juhtumi raames tekkis tüli väidetavalt juba eelmisel õhtul. Oleks eelmisel õhtul politseile teada antud, ehk oleks asjad läinud teistmoodi," ütles Toomsalu.

Paide linnapea Siret Piheldase sõnul peavad ööklubide ja baaride omanikud seadma klientide turvalisuse tähtsaimaks.

"Eks inimestele ikka meeldib väljas käia, aga siin ongi tähtis see, et koht, kus inimene oma aega veedab, oleks turvaline. Ja seda tahame panna kõikide ööklubide, pubide omanike südamele, et kliendi turvalisus on number üks," rääkis Pihelgas.

Aprilli algul plaanivad politsei ja linnajuhid kutsuda kokku kõikide Paide lõbustusasutuste omanikud, et ühtlustada baaride öist lahtiolekuaega.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema