Paide kavatseb ühtlustada baaride lahtiolekuaega ({{commentsTotal}})

Paide baar, kus nädal tagasi toimus inimese surmaga lõppenud pussitamine, peab turvalisuse tagamiseks paigaldama täiendavaid turvakaameraid ja lisama valgusteid. Samuti plaanitakse Paides ühtlustada lõbustusasutuste lahtiolekuaega.

Paide Vallimäe serval, politseijaoskonna läheduses asuva baari omanik on veendunud, et tema poleks midagi rohkemat saanud teha, et nädalataguseid veriseid sündmusi ära hoida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka turvatöötajate olemasolu poleks tema arvates midagi muutnud.

"Kindlasti mitte, see oli sekundite mäng. Seal ei oleks keegi saanud midagi teha," ütles Bucket baari omanik Annikky Sal-al-Saller.

Seda, kas ta kavatseb Paides baaripidamist jätkata, omanik veel mõtleb.

Täna said kurikuulsas Paide baaris kokku selle omanik, linnapea ja kohalik politseijuht, et arutada, mida teha turvalisuse parandamiseks nii selles baaris kui ka Paide teistes lõbustusasutustes.

"Selleks on kellaajaline baaride sulgemine õhtusel ajal ja turvakaamerate paigaldamine, lisavalgustuse ülespanek," loetles Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu.

Samuti leiti, et kõik linna lõbustusasutused peavad tegema politseiga tihedamat koostööd.

"Selle juhtumi raames tekkis tüli väidetavalt juba eelmisel õhtul. Oleks eelmisel õhtul politseile teada antud, ehk oleks asjad läinud teistmoodi," ütles Toomsalu.

Paide linnapea Siret Piheldase sõnul peavad ööklubide ja baaride omanikud seadma klientide turvalisuse tähtsaimaks.

"Eks inimestele ikka meeldib väljas käia, aga siin ongi tähtis see, et koht, kus inimene oma aega veedab, oleks turvaline. Ja seda tahame panna kõikide ööklubide, pubide omanike südamele, et kliendi turvalisus on number üks," rääkis Pihelgas.

Aprilli algul plaanivad politsei ja linnajuhid kutsuda kokku kõikide Paide lõbustusasutuste omanikud, et ühtlustada baaride öist lahtiolekuaega.

Toimetaja: Merili NaelMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.