Riik tahab Narva Aleksandri kiriku jäämist avalikku kasutusse ({{commentsTotal}})

Tänasest on poole miljoni eurose alghinnaga avalikul enampakkumisel Narva Aleksandri suurkiriku hoone. Riik ei ole pankrotivara soetamisest huvitatud. Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Narva linn ei näe võimalust, kuidas kirik välja osta, kuid võlausaldajad peavad samas kõige tõenäolisemateks ostjateks just neid.

Täna päeval veel ühtegi ametlikku ostuhuvilist Narva Aleksandri kirikuhoonel ei olnud. Hoone seniseks omanikuks oli pankrotistunud Narva Aleksandri kogudus, mis on eraldi juriidiline isik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Luteri kirik on öelnud, et neil ei ole raha, et kirikuhoonet välja osta. Narva linnapea sõnul ei näe ka linn võimalust, et kirikut korda teha ja seda hiljem üleval pidada.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on riigi huvi, et kirik jääks avalikku kasutusse, ent riik tema sõnul kirikuid ostma ei hakka.

"Riik ei saa olla selle hoone omanik, ammugi ei saa riik maksumaksja rahast kinni maksta omaniku tekitatud võlgasid. Kui sinna tekib mingi uus omanik, siis otsustab uus omanik, mida seal hoones tehakse. Ta ei pruugi arvata, et seal saaks kogudus tegutseda," rääkis Saar.

EELK peapiiskop Urmas Viilma on ministriga nõus.

"Ma olen sellega nõus, aga praegu ei ole tegemist mitte võla maksmisega, vaid küsimus on ju pankrotivara ära ostmises. Iseküsimus on, kas see, kes täna vara müüb, on üleüldse see, kellele võlgu jäädi," rääkis VIilma.

Koguduse pankrotti nõudis ehitusfirma AS Eviko, mis tahtis koguduselt saada 2 miljonit eurot võlgu ehitustööde eest. Praegu esindab võlausaldajaid Cavere õigusbüroo vandeadvokaat Kerli Kase, kelle sõnul on reaalsed variandid, kes võiksid kiriku ära osta, riik ja EELK.

Kirikult nad aga tema sõnul konkreetseid ettepanekuid saanud ei ole.

"Kohtumine toimus juulikuus. Kohal oli pankrotihaldur, kohal oli härra Meelis Niinepuu, Martin Krupp ja siseministeeriumi esindaja. Ühe ettepanekuna oli see, et teeme ühiselt ühe juriidilise keha, hakkame seda hoonet siis haldama ja niimoodi pikkamööda saab võlausaldaja oma raha tagasi," selgitas Viilma.

Kase sõnul ei olnud ettepanek konkreetne. "See ettepanek oli tehtud tõepoolest ainult koosolekul, jutuvormis ja see ei sisaldanud endas ühtegi konkreetsemat lähenemist. Ega võlausaldajatel, kes ei ole ju kuidagi riigiga ega kultuuriasutustega seotud, ei ole ju tegelikult huvi teha mingit ühisettevõtet ja hakata kas või osaliselt haldama seda kirikut või seal läbiviidavaid jumalateenistusi või kultuurisündmusi," ütles Kase.

Riik on Narva kirikuhoone renoveerimisse pannud2 miljonit eurot, kuid hoone vajab veelgi investeeringuid. Võlausaldajad loodavad kirikuhoone müüa kuu ajaga.

Varasemad enampakkumised koguduse varade müümiseks on ebaõnnestunud.

Juhul, kui enampakkumised peaksid lõplikult ebaõnnestuma ka kirikuhoone puhul, on pankrotihaldur kohustatud hoolitsema, et see saaks kas või tasuta üle antud.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics