Liikluseksperdid loodavad, et Reidi tee ei hakka takistama linnakodanike pääsu mere äärde ({{commentsTotal}})

Sügisel alustatakse Tallinnas uue ühendustee ehitamist Russalka juurest Vanasadamani. Eesmärk on juhtida autodevool eemale Narva maantee lõigult Kadrioru ja kesklinna vahel. Liiklusasjatundjad loodavad, et rajatav Reidi tee, varasemalt tuntud kui Põhjaväil, säilitab mereäärse ala jalakäijatele ega tekita uut magistraali, mis eraldab rannaala linnaelust.

Lasnamäelt sõidavad raskeveokid terve päeva jooksul sadamasse. Russalka juurest peaks algama rajatav Reidi tee, mis juhib veokid kõrvale Narva maanteelt. Teiseks peab uus tee leevendama ummikuid metodisti kiriku juures eelkõige tööpäeva lõpus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas on tegu linlaste lemmikpromenaadiga ning seega on küsimuseks, kuidas tagada, et ranna äärde pääseks jala ka edaspidi.

Linnaliikluse ekspert Marek Rannala ütles, et ummikute vältimiseks ei ehitata mitte magistraale, vaid luuakse võimalusi isikliku auto asendamiseks kesklinnas kas ühissõiduki või jalgrattaga. Russalka juures jalutab nii palju rahvast, et rannale pääsu äralõikamine magistraaliga oleks tema arvates linnakeskkonna hävitamine.

"Põhiline viga oleks mitte võtta arvesse seda, et me oleme linnas, et siin on kvaliteetne mereäärne ruum. Tallinn on mereäärne linn. Ja viga olekski rajada suur magistraal, kus on suured kiirused, väga palju autosid ja mis tapaks seda linnaruumi," rääkis ta.

Enne, kui sügisel uut teed ehitama hakata, peaks Rannala arvates uurima, milline ühistransport sellel sõita võiks.

"Minu teada ei ole ühtegi tõsist uuringut, kes täna on mõeldud siit autoga läbi liikuma - kes nad on, kust nad tulevad? Kas me saaksime nende nõudlust ühistranspordiga rahuldada? Milliseid liine meil selleks oleks vaja? Millist veovõimet? Minu teada täna seda pole üldse arutatud," väitis Rannala.

Linnavalitsus kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et 2x2 sõidurada Russalkast Jõe tänavani jätab ruumi ka praegu piki mereäärt kulgevale promenaadile, nii et jalutajad ning jalgratturid pääsevad piki mereäärt liikuma ka pärast uue tee valmimist.

"Me tegelikult pikendame loomuliku jätkuna Pirita tee ääres olevat promenaadi tuues ta Jõe tänava ristmikuni välja. Sadama territoorium on nii täna kui ka edaspidi suletud, päris ranna äärde sadamaga piirnevalt territooriumilt ei saa," lausus Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

Reidi tee ehitus algab linnavalitsuse otsuse kohaselt sügisel ning saab valmis järgmise aasta lõpuks.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema