Liikluseksperdid loodavad, et Reidi tee ei hakka takistama linnakodanike pääsu mere äärde ({{commentsTotal}})

Sügisel alustatakse Tallinnas uue ühendustee ehitamist Russalka juurest Vanasadamani. Eesmärk on juhtida autodevool eemale Narva maantee lõigult Kadrioru ja kesklinna vahel. Liiklusasjatundjad loodavad, et rajatav Reidi tee, varasemalt tuntud kui Põhjaväil, säilitab mereäärse ala jalakäijatele ega tekita uut magistraali, mis eraldab rannaala linnaelust.

Lasnamäelt sõidavad raskeveokid terve päeva jooksul sadamasse. Russalka juurest peaks algama rajatav Reidi tee, mis juhib veokid kõrvale Narva maanteelt. Teiseks peab uus tee leevendama ummikuid metodisti kiriku juures eelkõige tööpäeva lõpus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas on tegu linlaste lemmikpromenaadiga ning seega on küsimuseks, kuidas tagada, et ranna äärde pääseks jala ka edaspidi.

Linnaliikluse ekspert Marek Rannala ütles, et ummikute vältimiseks ei ehitata mitte magistraale, vaid luuakse võimalusi isikliku auto asendamiseks kesklinnas kas ühissõiduki või jalgrattaga. Russalka juures jalutab nii palju rahvast, et rannale pääsu äralõikamine magistraaliga oleks tema arvates linnakeskkonna hävitamine.

"Põhiline viga oleks mitte võtta arvesse seda, et me oleme linnas, et siin on kvaliteetne mereäärne ruum. Tallinn on mereäärne linn. Ja viga olekski rajada suur magistraal, kus on suured kiirused, väga palju autosid ja mis tapaks seda linnaruumi," rääkis ta.

Enne, kui sügisel uut teed ehitama hakata, peaks Rannala arvates uurima, milline ühistransport sellel sõita võiks.

"Minu teada ei ole ühtegi tõsist uuringut, kes täna on mõeldud siit autoga läbi liikuma - kes nad on, kust nad tulevad? Kas me saaksime nende nõudlust ühistranspordiga rahuldada? Milliseid liine meil selleks oleks vaja? Millist veovõimet? Minu teada täna seda pole üldse arutatud," väitis Rannala.

Linnavalitsus kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et 2x2 sõidurada Russalkast Jõe tänavani jätab ruumi ka praegu piki mereäärt kulgevale promenaadile, nii et jalutajad ning jalgratturid pääsevad piki mereäärt liikuma ka pärast uue tee valmimist.

"Me tegelikult pikendame loomuliku jätkuna Pirita tee ääres olevat promenaadi tuues ta Jõe tänava ristmikuni välja. Sadama territoorium on nii täna kui ka edaspidi suletud, päris ranna äärde sadamaga piirnevalt territooriumilt ei saa," lausus Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

Reidi tee ehitus algab linnavalitsuse otsuse kohaselt sügisel ning saab valmis järgmise aasta lõpuks.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.