Saarts: Kallase väljatoomine paneb paika ka teiste kandidaatide võimalused ({{commentsTotal}})

Politoloogi Tõnis Saartsi sõnul on Siim Kallas väga tugev presidendikandidaat ja tema võimaliku kandidatuuri väljakäimine paneb paika ka teiste kandidaatide võimalused.

"Siim Kallas on väga tugev kandidaat, kes on Eesti poliitikas olnud tükk aega. Ma arvan, et tema üks suuremaid plusse on see, et ta on väga kompetentne ja tuntud välispoliitiliselt, aga ta oleks ka tugev siseriiklik president - need on jooned, mis võib-olla mõnel teisel kandidaadil, kes on välja käidud, on puudu," rääkis Saarts "Aktuaalses kaameras".

Ta tõdes, et kuna Kallase nimi on kõige varem esile kerkinud, saab ta ka kõige kauem kriitikat tunda.

"See, et ta on välja käidud, paneb ju tegelikult paika ka teiste kandidaatide šansid ja positsioonid. Nüüd hakkab see mäng alles pihta," lisas ta.

Reformierakonna presidendikandidaadina on räägitud ka Marina Kaljurannast. Saartsi sõnul seisab Reformierakond sellega seoses keeruliste valikute ees.

"Need valikud, nagu lubati, suve lõpul tehakse. Kindlasti erakond üritab siin maksimumi võtta, et mõlemat kandidaati kuidagi pildil hoida, sest see näitab erakonna tugevust," selgitas politoloog.

Marina Kaljurand ei ole oma kandideerimise osas midagi konkreetset öelnud. "Ma arvan, et ta praegu ei saagi oma tegelikke positsioone välja käia, kuna erakond peab ikkagi otsustama, kumma kandidaadiga minnakse. Eks ta praegu kombib ka oma võimalusi ja šansse nii erakonnas kui ka laiemalt," arutles Saarts.

Siim Kallase peamised teemad, mida ta 16. aprillile kavandatud kõnes räägib, on Saartsi sõnul ilmselt Euroopa tulevik ja Eesti majandusareng. 

Kas need teemad võivad kujuneda ka presidendikampaanias peamisteks, on Saartsi sõnul vara öelda.

"Osaliselt see võib nii õnnestuda, aga me ei tea tegelikult, millised võtmetemaatikad võivad olla, sest me ei tea teisi kandidaate. Võib-olla tuleb veel tugevaid kandidaate, kes lükkavad võtmetemaatikad hoopis mingisse muusse võtmesse," ütles Saarts ja tuletas meelde, et presidenti ei vali rahvas, vaid riigikogu või valijameeste kogu.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.