Saarts: Kallase väljatoomine paneb paika ka teiste kandidaatide võimalused ({{commentsTotal}})

Politoloogi Tõnis Saartsi sõnul on Siim Kallas väga tugev presidendikandidaat ja tema võimaliku kandidatuuri väljakäimine paneb paika ka teiste kandidaatide võimalused.

"Siim Kallas on väga tugev kandidaat, kes on Eesti poliitikas olnud tükk aega. Ma arvan, et tema üks suuremaid plusse on see, et ta on väga kompetentne ja tuntud välispoliitiliselt, aga ta oleks ka tugev siseriiklik president - need on jooned, mis võib-olla mõnel teisel kandidaadil, kes on välja käidud, on puudu," rääkis Saarts "Aktuaalses kaameras".

Ta tõdes, et kuna Kallase nimi on kõige varem esile kerkinud, saab ta ka kõige kauem kriitikat tunda.

"See, et ta on välja käidud, paneb ju tegelikult paika ka teiste kandidaatide šansid ja positsioonid. Nüüd hakkab see mäng alles pihta," lisas ta.

Reformierakonna presidendikandidaadina on räägitud ka Marina Kaljurannast. Saartsi sõnul seisab Reformierakond sellega seoses keeruliste valikute ees.

"Need valikud, nagu lubati, suve lõpul tehakse. Kindlasti erakond üritab siin maksimumi võtta, et mõlemat kandidaati kuidagi pildil hoida, sest see näitab erakonna tugevust," selgitas politoloog.

Marina Kaljurand ei ole oma kandideerimise osas midagi konkreetset öelnud. "Ma arvan, et ta praegu ei saagi oma tegelikke positsioone välja käia, kuna erakond peab ikkagi otsustama, kumma kandidaadiga minnakse. Eks ta praegu kombib ka oma võimalusi ja šansse nii erakonnas kui ka laiemalt," arutles Saarts.

Siim Kallase peamised teemad, mida ta 16. aprillile kavandatud kõnes räägib, on Saartsi sõnul ilmselt Euroopa tulevik ja Eesti majandusareng. 

Kas need teemad võivad kujuneda ka presidendikampaanias peamisteks, on Saartsi sõnul vara öelda.

"Osaliselt see võib nii õnnestuda, aga me ei tea tegelikult, millised võtmetemaatikad võivad olla, sest me ei tea teisi kandidaate. Võib-olla tuleb veel tugevaid kandidaate, kes lükkavad võtmetemaatikad hoopis mingisse muusse võtmesse," ütles Saarts ja tuletas meelde, et presidenti ei vali rahvas, vaid riigikogu või valijameeste kogu.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema