LHV läheb mais börsile ({{commentsTotal}})

{{1459237433000 | amCalendar}}

LHV Grupp teeb 20. aprilli aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku aktsiate avalikuks emissiooniks, seejärel noteeritakse grupi aktsiad Tallinna börsil.

LHV planeerib emiteerida kaks miljonit aktsiat, ühe lihtaktsia fikseeritud hind on 6,95 eurot, millest 1 euro on aktsia nimiväärtus ja 5,95 eurot ülekurss.

Märkimisajaks on 2.-16. mai, kuid juhatus jätab võimaluse seda aega pikendada või lühendada.

LHV grupi juhatuse liige Erkki Raasuke ütles intervjuus Vikerraadiole, et aktsionäridele anti juba aastaid tagasi lubadus, et LHV-st saab ühel hetkel avalik ettevõtte ehk aktsiad saavad börsil noteeritud.

"Sellesse punkti jõudmiseks oli vaja kasvada ja tööd teha, aga 2014. aastal, kui oli viimane aktsiate emissioon, küll kinnine, ja eelmise aasta lõpul, kui lasime välja allutatu võlakirju, hakkasime rääkisime konkreetsest tähtajast ehk 2016. aasta esimesest poolest. Nüüd on see käes ja nüüd on see vaja ära teha," selgitas ta börsileminekut.

"Hea äri jaoks on alati olnud [börsil] ruumi, kindlasti ei ole Eesti kehva koht, kus finantsteenustega äri teha. Vastupidi, Eesti on olnud hea koht, kus oma äri ehitada ja korraldada," lisas ta.

Dividendipoliitikast rääkides avaldas Raasuke lootust, et edaspidi jagatakse veerand maksueelsest kasumist aktsionäride vahel.

Tallinna börsile on lisa oodatud aastaid. Viimati pikenes börsi põhinimekiri aastal 2009, kui sellega liitus toiduainetööstus Premia. Tallinna Tehnikaülikooli rahanduse ja majandusteooria instituudi lektor Kristjan Liivamägi usub, et seetõttu tekib LHV aktsia ümber elevus.

"Mina isiklikult ootan väike- ja suurinvestorite poolt suhteliselt suurt huvi sellele aktsiale ja tõenäoliselt toimub ülemärkimine Tallinna börsil. Kuigi kui vaadata /.../ eeldatavat turuväärtust LHV-l, siis Tallinna börsi kontekstis ei ole tegemist kõige suurema ettevõttega ning selles kontekstis ta võib-olla ei peaks Tallinna börsi oluliselt mõjutama, küll aga siin on investorite emotsionaalne aspekt juures," kommenteeris Liivamägi "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Priit Luts, Arp MüllerFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.