LHV läheb mais börsile ({{commentsTotal}})

{{1459237433000 | amCalendar}}

LHV Grupp teeb 20. aprilli aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku aktsiate avalikuks emissiooniks, seejärel noteeritakse grupi aktsiad Tallinna börsil.

LHV planeerib emiteerida kaks miljonit aktsiat, ühe lihtaktsia fikseeritud hind on 6,95 eurot, millest 1 euro on aktsia nimiväärtus ja 5,95 eurot ülekurss.

Märkimisajaks on 2.-16. mai, kuid juhatus jätab võimaluse seda aega pikendada või lühendada.

LHV grupi juhatuse liige Erkki Raasuke ütles intervjuus Vikerraadiole, et aktsionäridele anti juba aastaid tagasi lubadus, et LHV-st saab ühel hetkel avalik ettevõtte ehk aktsiad saavad börsil noteeritud.

"Sellesse punkti jõudmiseks oli vaja kasvada ja tööd teha, aga 2014. aastal, kui oli viimane aktsiate emissioon, küll kinnine, ja eelmise aasta lõpul, kui lasime välja allutatu võlakirju, hakkasime rääkisime konkreetsest tähtajast ehk 2016. aasta esimesest poolest. Nüüd on see käes ja nüüd on see vaja ära teha," selgitas ta börsileminekut.

"Hea äri jaoks on alati olnud [börsil] ruumi, kindlasti ei ole Eesti kehva koht, kus finantsteenustega äri teha. Vastupidi, Eesti on olnud hea koht, kus oma äri ehitada ja korraldada," lisas ta.

Dividendipoliitikast rääkides avaldas Raasuke lootust, et edaspidi jagatakse veerand maksueelsest kasumist aktsionäride vahel.

Tallinna börsile on lisa oodatud aastaid. Viimati pikenes börsi põhinimekiri aastal 2009, kui sellega liitus toiduainetööstus Premia. Tallinna Tehnikaülikooli rahanduse ja majandusteooria instituudi lektor Kristjan Liivamägi usub, et seetõttu tekib LHV aktsia ümber elevus.

"Mina isiklikult ootan väike- ja suurinvestorite poolt suhteliselt suurt huvi sellele aktsiale ja tõenäoliselt toimub ülemärkimine Tallinna börsil. Kuigi kui vaadata /.../ eeldatavat turuväärtust LHV-l, siis Tallinna börsi kontekstis ei ole tegemist kõige suurema ettevõttega ning selles kontekstis ta võib-olla ei peaks Tallinna börsi oluliselt mõjutama, küll aga siin on investorite emotsionaalne aspekt juures," kommenteeris Liivamägi "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Priit Luts, Arp MüllerJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema