Breedlove: NATO koostab plaani, kuidas suurendada kohalolu Balti riikides ({{commentsTotal}})

NATO Varssavi tippkohtumiseks juulikuus valmib plaan, kuidas suurendada NATO kohalolekut Balti riikides, ütles täna Tallinnas president Toomas Hendrik Ilveselt Kotkaristi esimese klassi teenetemärki vastu võtnud NATO Euroopa vägede ülemjuhataja, kindral Philip Breedlove.

Breedlove on viidanud NATO ja USA ees seisvale vajadusele suurendada sõjalist kohalolekut Balti riikides ja Lõuna-Euroopas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Breedlove põhjendab seda Venemaa suuremahuliste õppustega ja sõjategevusega Ida-Ukrainas.

Samas ei näe kindral vajadust alaliste baaside järele.

Kindral ja tema staap koostavad NATO Varssavi tippkohtumiseks vägede laiendatud kohaloleku plaani.

"Praegu me arutame, mida see peaks endast kujutama ja kuidas luua NATO jõud, kuhu ei kuuluks ainult USA sõdurid. Selle plaani peavad riigipead Varssavis läbi vaatama. Nemad otsustavad," ütles Breedlove.

Toimetaja: Merili NaelMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.