Sulev Kannike: Savtšenko on Kremli jaoks väärtuslik vahetuskaup ({{commentsTotal}})

Eesti suursaadik Ukrainas Sulev Kannike ütles Venemaa teab, kui hea vahetuskaup Nadia Savtšenko on ja Ukrainal on raske leida, mida tema vabastamise eest vastu anda.

Ukraina on moodustamas uut valitsuskoalitsiooni, kuid eile liitumist kinnitanud Isamaapartei teatas täna, et ei ühine koalitsiooniga enne, kui erakonna esitatud tingimused on täidetud.

Kannike selgitas "Aktuaalses kaameras", et uut koalitsiooni moodustavad parteid on laias laastus ühtemoodi, sest lagunenud koalitsiooni kuulunud viis parteid olid ainsad Euroopa-meelsed. "Nii et uus valitsus peab nende kildudest tulema", märkis Kannike.

Suursaadik tõdes, et Ukraina on olnud aastakümneid oligarhide meelevallas ja igas parteis on korruptiivseid sidemeid. Ta aga loodab, et peaprokuröri lahkumisega muutub korruptsiooni riigis vähemaks.

"Lahkuv peaprokurör oli täiesti vanakooli esindaja. Tema vastu isiklikult, et tema oleks korruptant, süüdistusi ei olnud. Ta on pärast Maidani juba kolmas peaprokurör, nüüd peab leitama neljas," rääkis Kannike.

Olukorra kohta Ida-Ukrainas ütles Kannike, et pealetungioperatsioone seal ei toimu, kuid olukord rahulik ka ei ole.

"Võiks öelda, et haige on ikkagi haigevoodis ja palavik on suhteliselt kõrge, aga surmaohtu ka ei ole, pealetungioperatsioone ei toimu. Aga samal ajal on 50-70 tulevahetust ööpäevas, nüüdki oli viimasel ööpäeval 6 haavatut, nädalas paar surnut - ei saa öelda, et tegemist on vaherahujoonega, ikkagi tulerahujoonega maksimaalselt," rääkis ta.

Kannikese sõnul pelgavad Kiievis paljud, et nüüd kui Venemaa tõmbas Süüriast end tagasi, võib Ida-Ukrainas sõjategevus jälle ägeneda.

Venemaal 22 aastaks vangi mõistetud Nadia Savtšenko väljavahetamise kohta ütles Kannike, et ta on Venemaa jaoks hea vahetuskaup ja Moskva teab selle väärtust.

"Tundub, et Kremli jaoks on ta niivõrd väärtuslik vahetuskaup, et Ukrainal on raske leida, mida vastu anda. Ma ise arvan, et varem või hiljem ta vahetatakse välja, aga Vene pool kruvib hinda üles. Nagu nad ka ise on öelnud, nad teavad Savtšenko väärtust kahjuks," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised