Sulev Kannike: Savtšenko on Kremli jaoks väärtuslik vahetuskaup ({{commentsTotal}})

Eesti suursaadik Ukrainas Sulev Kannike ütles Venemaa teab, kui hea vahetuskaup Nadia Savtšenko on ja Ukrainal on raske leida, mida tema vabastamise eest vastu anda.

Ukraina on moodustamas uut valitsuskoalitsiooni, kuid eile liitumist kinnitanud Isamaapartei teatas täna, et ei ühine koalitsiooniga enne, kui erakonna esitatud tingimused on täidetud.

Kannike selgitas "Aktuaalses kaameras", et uut koalitsiooni moodustavad parteid on laias laastus ühtemoodi, sest lagunenud koalitsiooni kuulunud viis parteid olid ainsad Euroopa-meelsed. "Nii et uus valitsus peab nende kildudest tulema", märkis Kannike.

Suursaadik tõdes, et Ukraina on olnud aastakümneid oligarhide meelevallas ja igas parteis on korruptiivseid sidemeid. Ta aga loodab, et peaprokuröri lahkumisega muutub korruptsiooni riigis vähemaks.

"Lahkuv peaprokurör oli täiesti vanakooli esindaja. Tema vastu isiklikult, et tema oleks korruptant, süüdistusi ei olnud. Ta on pärast Maidani juba kolmas peaprokurör, nüüd peab leitama neljas," rääkis Kannike.

Olukorra kohta Ida-Ukrainas ütles Kannike, et pealetungioperatsioone seal ei toimu, kuid olukord rahulik ka ei ole.

"Võiks öelda, et haige on ikkagi haigevoodis ja palavik on suhteliselt kõrge, aga surmaohtu ka ei ole, pealetungioperatsioone ei toimu. Aga samal ajal on 50-70 tulevahetust ööpäevas, nüüdki oli viimasel ööpäeval 6 haavatut, nädalas paar surnut - ei saa öelda, et tegemist on vaherahujoonega, ikkagi tulerahujoonega maksimaalselt," rääkis ta.

Kannikese sõnul pelgavad Kiievis paljud, et nüüd kui Venemaa tõmbas Süüriast end tagasi, võib Ida-Ukrainas sõjategevus jälle ägeneda.

Venemaal 22 aastaks vangi mõistetud Nadia Savtšenko väljavahetamise kohta ütles Kannike, et ta on Venemaa jaoks hea vahetuskaup ja Moskva teab selle väärtust.

"Tundub, et Kremli jaoks on ta niivõrd väärtuslik vahetuskaup, et Ukrainal on raske leida, mida vastu anda. Ma ise arvan, et varem või hiljem ta vahetatakse välja, aga Vene pool kruvib hinda üles. Nagu nad ka ise on öelnud, nad teavad Savtšenko väärtust kahjuks," rääkis ta.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema