Vigala valla tüli koolide liitmise pärast viis volikogu esimehe ametist ({{commentsTotal}})

Vigala vallas tülitsetakse eelnõu pärast, millega liidetaks üks kool teisega. Täna pidi sellekohane eelnõu olema vallavolikogu istungi päevakorras, kuid mitmed vangerdused viisid selleni, et eelnõu hääletati päevakorrast välja ja volikogu esimees peab ametist lahkuma.

Suure tülini Vigala vallas viis vallavalitsuse algatatud eelnõu, millega liidetaks 89 õpilasega Vana-Vigala kool 46 õpilasega Kivi-Vigala kooliga. Põhjuseks vähenenud õpilaste arv. Vana-Vigala inimesed on aga vastu, et nende õpilased peaksid teise külla kooli sõitma hakkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna pidigi eelnõu volikogu istungil hääletusel olema. Enne istungit vahetus volikogus kolm liiget ning uus koosseis hääletas esimese asjana koolide liitmise eelnõu päevakorrast välja.

"Ma arvan, et äkki annab see mingi võimaluse üldiseks rahunemiseks, et sai need valupunktid nagu haridusvõrk üldse maha võtta päevakorrast," rääkis Vigala valla volikogu liige Meelis Välis, kes on praegu selle poolt, et koolid peavad olema eraldi.

Mis saab edasi, seda ei oska vallavanem Priit Kärsna täna öelda.

"Eks see seab meid haldusreformi läbirääkimistes ka väga keerulisse seisu. Ei ole mõeldav minna partneritega rääkima, et meie tingimus on, et meile jääb kaks kooli alles. See ei ole lihtsalt reaalne," ütles Kärsna, kes on ka Kivi-Vigala põhikooli õpetaja.

Sellega kahe leeri tüli ei lõppenud. Kõigepealt takerduti valla eelarve vastuvõtmise juures, mis sai küll vastu võetud, kuid selle õiguspärasus võib selguda hiljem. Seejärel avaldati umbusaldust vallavanemale, kes jäi aga ametisse. Järgmisena oli volikogu esimehe kord. Tema ei jäänud ametisse.

Umbusalduse algatajad tõid välja, et volikogu esimees Martin Andreller rääkis juba vabariigi aastapäeva kõnes, et kaks kooli peavad liituma õpilaste vähesuse tõttu.

"Mind süüdistati sellles, et ma olen juba otsuse ära teinud, et see ongi nii otsustatud. Noh, tegelikult see nii ei ole, meil on selleks volikogu, kes otsustab selliseid asju. Kahjuks mõned volikogu liikmed ei saanud volikogu töökorraldusest aru tol hetkel ja kindlasti ma ei ole kunagi öelnud, et see asi läheb sinna või tänna," selgitas Andreller.

Pikalt vaieldi istungil ka selle üle, et mis saab päästeameti ettekirjutisest Vana-Vigala koolile, mille kohaselt peavad järgmiseks õppeaastaks hoones olema tuletõkkesektsioonid. Selle peavad lahendama eri lahendusi pakkunud eksperdid ühise laua taga.

Toimetaja: Merili NaelMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.