Vigala valla tüli koolide liitmise pärast viis volikogu esimehe ametist ({{commentsTotal}})

Vigala vallas tülitsetakse eelnõu pärast, millega liidetaks üks kool teisega. Täna pidi sellekohane eelnõu olema vallavolikogu istungi päevakorras, kuid mitmed vangerdused viisid selleni, et eelnõu hääletati päevakorrast välja ja volikogu esimees peab ametist lahkuma.

Suure tülini Vigala vallas viis vallavalitsuse algatatud eelnõu, millega liidetaks 89 õpilasega Vana-Vigala kool 46 õpilasega Kivi-Vigala kooliga. Põhjuseks vähenenud õpilaste arv. Vana-Vigala inimesed on aga vastu, et nende õpilased peaksid teise külla kooli sõitma hakkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna pidigi eelnõu volikogu istungil hääletusel olema. Enne istungit vahetus volikogus kolm liiget ning uus koosseis hääletas esimese asjana koolide liitmise eelnõu päevakorrast välja.

"Ma arvan, et äkki annab see mingi võimaluse üldiseks rahunemiseks, et sai need valupunktid nagu haridusvõrk üldse maha võtta päevakorrast," rääkis Vigala valla volikogu liige Meelis Välis, kes on praegu selle poolt, et koolid peavad olema eraldi.

Mis saab edasi, seda ei oska vallavanem Priit Kärsna täna öelda.

"Eks see seab meid haldusreformi läbirääkimistes ka väga keerulisse seisu. Ei ole mõeldav minna partneritega rääkima, et meie tingimus on, et meile jääb kaks kooli alles. See ei ole lihtsalt reaalne," ütles Kärsna, kes on ka Kivi-Vigala põhikooli õpetaja.

Sellega kahe leeri tüli ei lõppenud. Kõigepealt takerduti valla eelarve vastuvõtmise juures, mis sai küll vastu võetud, kuid selle õiguspärasus võib selguda hiljem. Seejärel avaldati umbusaldust vallavanemale, kes jäi aga ametisse. Järgmisena oli volikogu esimehe kord. Tema ei jäänud ametisse.

Umbusalduse algatajad tõid välja, et volikogu esimees Martin Andreller rääkis juba vabariigi aastapäeva kõnes, et kaks kooli peavad liituma õpilaste vähesuse tõttu.

"Mind süüdistati sellles, et ma olen juba otsuse ära teinud, et see ongi nii otsustatud. Noh, tegelikult see nii ei ole, meil on selleks volikogu, kes otsustab selliseid asju. Kahjuks mõned volikogu liikmed ei saanud volikogu töökorraldusest aru tol hetkel ja kindlasti ma ei ole kunagi öelnud, et see asi läheb sinna või tänna," selgitas Andreller.

Pikalt vaieldi istungil ka selle üle, et mis saab päästeameti ettekirjutisest Vana-Vigala koolile, mille kohaselt peavad järgmiseks õppeaastaks hoones olema tuletõkkesektsioonid. Selle peavad lahendama eri lahendusi pakkunud eksperdid ühise laua taga.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema