Sakkov: oma lennukompanii vaenamine tundub olevat inimestel natuke veres ({{commentsTotal}})

Autor: kaader videost

Nordica juhatuse liikme Erik Sakkovi hinnangul on Eesti avalikkus pannud noorele lennukompaniile liiga kõrged ootused, mis on põhjustanud ka laialdase kriitikalaine. Tema arvates ei saa firma selle vastu mitte midagi muud teha, kui õppida ja oma teenuseid järjest paremaks arendada

Erik Sakkovi tuletas saates "Vikerhommik" meelde, et Nordica on veel neljakuune imik. "Samas meilt nõutakse esimestest eluminutitest sama, mida 85-aastase väärika Finnairi käest. Meil need asjad veel nii paigas pole," selgitas Sakkov.

Nordica juhatuse liikme hinnangul otsitakse hoolimata kõigist pingutustest vastalustanud lennukompaniiga seotud teemadest alati negatiivset. "Me iga päev mõtleme, et millal see kõik lõppeb ja siis me saame aru, et miski muu ei aita, kui teha oma tööd väga hästi, küll ta lõpuks lõppeb," rääkis Sakkov.

Nordica tegevus on Eestis tugevalt luubi all

Tema sõnul pole lendude ärajäämine ainult Nordica probleem, vaid kõigil lennuettevõtetel tuleb seda ette.

"Meie lende pole ära jäänud rohkem kui teistel. Kõigi maailma lennufirmade keskmine lendude ärajäämine on umbes kaks protsenti. See on eelkõige seotud sellega, et lennuk on keeruline tehniline asi, mis koosneb miljonist sõlmest ja nendega lihtsalt juhtub asju. Ehk kui seal isegi üks ohtu näitav tuluke põleb, siis ei lennata," selgitas Sakkov.

Sakkov kinnitas, et ka Eesti lennukompaniil on jäänud ära täpselt 2 protsenti kõikidest planeeritud lendudest. "Eestis muidugi võetakse kogu meie tegevus luubi alla. Sel päeval, kui Tallinnas oli tohutu palju lund ja jäätõrje pärast hilinesid kõik lennud, siis räägiti ainult meist," tõi Sakkov näite.

"Peame selle etapi kuidagi üle elama. Me ei oskagi kuidagi selle kriitikaga võidelda, kuid me peame lihtsalt õppima ja oma tööd järjest paremini tegema," möönis Sakkov. Samas nentis Nordica eestvedaja, et eestlastel on oma lennukompanii vaenamine natuke veres ka.

Kaotajad tõmbavad ikka vile üles

Viimastel päevadel on mitmed Eesti disainerid kritiseerinud Noridica uut brändilahendust. Sakkovi hinnangul on uus kiili kujutav logo väga hästi teostatud ning ta kinnitas, et inimestele uus bränd ka meeldib.

"Eks on alati neid, kes kaotada ei oska ja tõmbavad vile üles, kuid ma ei suhtu sellesse üldse tõsiselt, sest see on üks väga hästi läinud asi," toonitas Sakkov. Alates tänasest võttis Nordic Aviation Group täielikult kasutusele uue nime Nordica.

"Meil on Nordica nimelised e-kirja aadressid ja me vahetame lennujaamas kõik meie infokandjad välja," rääkis Sakkov, kes toonitas, et Nordic Aviation Groupiga on nüüdsest kõik.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.