Rousseffi kantselei hinnangul pole koalitsioonipartneri lahkumine suur kaotus ({{commentsTotal}})

Brasiilias puhkenud valitsuskriis võib kiirendada president Dilma Rousseffi tagandamisprotsessi, sest suurima erakonna lahkumisega valitsuskoalitsioonist kaotab Rousseff ka ametis püsimiseks vajaliku kolmandiku parlamendiliikmete toetuse. Rousseffi administratsioon üritab aga jätta muljet, et Demokraatliku Liikumise Partei (PMDB) lahkumine pole presidendile eriline kaotus.

Demokraatliku Liikumise Partei otsustas valitsusest lahkuda hoolimata hiiglaslikku korruptsiooniskandaali segatud presidendi manitsustest, kes veel nädala alguses üritas erakonnajuhte veenda valitsuses jätkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd püüab presidendi administratsioon jätta muljet, et PMDB lahkumine polegi Rousseffile suur kaotus.

"Ma arvan, et Brasiilia Demokraatliku Liikumise Partei otsus tuli heal ajal. Heal ajal, sest see annab presidendile suurepärase võimaluse valitsus ümber korraldada, ma ütleks isegi, moodustada uue valitsuse," rääkis Rousseffi kantselei ülem Jaques Wagner.

Siiski on president varem piisavalt selgelt väljendanud oma hirmu, et ühe partei minek valitsusest teeb otsa lahti ka teistele.

Pärast PMDB lahkumist on valitsuses peale Rousseffi enda Töölispartei ka sotsiaaldemokraadid ja Arengupartei. Mõlema juhid on juba teatanud, et sel nädalal kogunetakse arutama valitsuses jätkamist.

Presidenti süüdistatakse avaliku sektori toetamises ebaseaduslike laenudega. Kui ta tagandatakse, tuleb tal ilmselt ka kohtu ette astuda.

Majandusraskustesse sattunud Brasiilias on viimastel kuudel peetud hiigelmeeleavaldusi, millel nõuti presidendi tagasiastumist.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.