Rousseffi kantselei hinnangul pole koalitsioonipartneri lahkumine suur kaotus ({{commentsTotal}})

Brasiilias puhkenud valitsuskriis võib kiirendada president Dilma Rousseffi tagandamisprotsessi, sest suurima erakonna lahkumisega valitsuskoalitsioonist kaotab Rousseff ka ametis püsimiseks vajaliku kolmandiku parlamendiliikmete toetuse. Rousseffi administratsioon üritab aga jätta muljet, et Demokraatliku Liikumise Partei (PMDB) lahkumine pole presidendile eriline kaotus.

Demokraatliku Liikumise Partei otsustas valitsusest lahkuda hoolimata hiiglaslikku korruptsiooniskandaali segatud presidendi manitsustest, kes veel nädala alguses üritas erakonnajuhte veenda valitsuses jätkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd püüab presidendi administratsioon jätta muljet, et PMDB lahkumine polegi Rousseffile suur kaotus.

"Ma arvan, et Brasiilia Demokraatliku Liikumise Partei otsus tuli heal ajal. Heal ajal, sest see annab presidendile suurepärase võimaluse valitsus ümber korraldada, ma ütleks isegi, moodustada uue valitsuse," rääkis Rousseffi kantselei ülem Jaques Wagner.

Siiski on president varem piisavalt selgelt väljendanud oma hirmu, et ühe partei minek valitsusest teeb otsa lahti ka teistele.

Pärast PMDB lahkumist on valitsuses peale Rousseffi enda Töölispartei ka sotsiaaldemokraadid ja Arengupartei. Mõlema juhid on juba teatanud, et sel nädalal kogunetakse arutama valitsuses jätkamist.

Presidenti süüdistatakse avaliku sektori toetamises ebaseaduslike laenudega. Kui ta tagandatakse, tuleb tal ilmselt ka kohtu ette astuda.

Majandusraskustesse sattunud Brasiilias on viimastel kuudel peetud hiigelmeeleavaldusi, millel nõuti presidendi tagasiastumist.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema