Mart Kalm Palmyrast: taastatud muistis pole võrreldav säilinud originaaliga ({{commentsTotal}})

Süüria valitsus on pärast ISIS-e käest Palmyra linna tagasivallutamist alustanud kahjustatud ja hävitatud kultuurimälestiste parandamist. Kahjud ei ole nii suured kui kardeti.

Palmyra on niivõrd suur mälestis, et suurem osa ajaloolisest pärandist on säilinud, kuid hävitatud on üksikud pärlid selle sees nagu näiteks Beli tempel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Arhitektuuriajaloolane ja kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ütles, et see hilise Kreeka-Rooma kunsti üks tähtsamaid monumente väga suuri kahjustusi ei saanud.

"Suur kolonaat tänav on seal alles, amfiteatril on väga vähe kahjustusi, läinud on põhimõtteliselt hauatornid, kolm templit ja triumfikaar," selgitas Kalm.

Süüria muististevalitsuse juht on ajakirjandusele öelnud, et kui UNESCO annab loa, võiks muistised viie aastaga taastada. Mart Kalmu sõnul pole taastatud muistis võrreldav säilinud originaaliga, kuid UNESCO peadirektor Julia Bokova on Palmyrast Vene presidendi Vladimir Putiniga kõnelenud.

"UNESCO-l muidugi ei ole raha, et finantseerida, aga tema saab saata eksperte ja ta on lahkelt seda pakkunud. Aga tore on tõdeda ka seda, et Bokova kohtus Putiniga ja Putin pakkus Ermitaaži poolset ekspertabi," rääkis Kalm.

ISIS vallutas Palmyra mullu mais ning pälvis sealseid mälestisi hävitama asudes ülemaailmse pahameeletormi. UNESCO nimetas hävitustööd sõjaroimaks.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema