Ungaris toimus suurim õpetajate meeleavaldus riigi ajaloos ({{commentsTotal}})

Ungari õpetajad protesteerisid täna Budapestis haridussüsteemi vajakajäämiste vastu. Tegemist oli suurima õpetajate meeleavaldusega riigi ajaloos.

Demonstratsiooni korraldajate sõnul ajendas õpetajaid meelt avaldama peaminister Viktor Orbani käitumine, kes pole õpetajatele osaks saanud alanduste eest vabandust palunud, ega õpetajate olukorda parandanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õpetajad nõuavad koolide halduskeskuse laialisaatmist, sest see ei suuda koole varustada isegi kõige hädavajalikuma õppematerjaliga.

Samuti on õppekava õpetajate meelest ülepolitiseeritud, mistõttu ei jää seal piisavalt ruumi tegelikult vajalike teadmiste omandamiseks.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.