Läti president on tänasest taas ametis ({{commentsTotal}})

Läti president Raimonds Vejonis on südameoperatsiooni järel tänasest taas täiskoormusega ametis. Jurmala residentsis ajakirjanikega kohtudes tunnistas president, et kuigi Läti arstid teevad tipptasemel tööd, vajab riik kiiresti põhjalikku tervishoiureformi.

Järgmisel nädalal plaanib riigipea koalitsioonileppe olulisemate teemade üle ministritelt aru pärida. Välisvisiite lähiajal kavandatud pole.

Niipalju kui arstid seda lubasid töötas president Vejonis haigena ka oma Jurmalas asuvas residentsis ja ka haiglapalatis ja Vaivari taastusravikeskuses. Kuid presidendi terviseprobleemid on tõstnud Lätis teravamalt päevakorda kogu tervishoisusüsteemi tervikuna ja samuti ka küsimuse, kuidas peaks olema korraldatud riigipea asendamine juhul, kui ta ei saa oma ülesandeid täita.

Üle mitme kuu sai taas näha rõõmsat ja raskest haigusest hästi kosunud presidenti. Tervise tõttu tal enam tööpiiranguid pole. Juba järgmisel nädalal peaks ta alustama maakonnavisiite. Tervishoiuga tervikuna on aga Lätis kehvad lood, kohustuslikku tervisekindlustust alles valmistatakse ette.

"Meditsiiniteenused peavad olema kättesaadavad kõigile Lätimaa elanikele, järjekorrad ja kvoodid pole normaalne olukord. Loomulikult on tähtsad ka arstide, meditsiiniõdede ja sanitaride palgad," ütles Vejonis.

Ja oma perearsti ei suutnud riigipeagi nimetada. "Jah, on perearst. Seal, kus olen ametlikult registreeritud - Madonas," tunnistas ta.

Läti riigipea haigus vallandas ühiskonnas diskussiooni selle üle, kas ei peaks täpsemalt määratlema presidendi asendamise korda.

"Jutt pole ainult kahest kõrgest ametikandjast - presidendist ja seimi esimehest. Kui midagi juhtub seimi esimehega, näiteks jääb haigeks, siis tuleb välja, et presidendi ametiülesandeid pole võimalik kellelgi täita," lisas president.

Läti president rõhutas, et tähtsaks jäävad jätkuvalt kaitseküsimused, kuid riigipeana peab ta oluliseks ka haridusreformi ning kriminaalseadustiku arutelu parlamendis.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics