Järvamaa haigla sõlmis Ida-Tallinna keskhaiglaga ja Tartu ülikooli kliinikumiga koostööleppe ({{commentsTotal}})

Eesti väikehaiglad peavad aastaks 2020 liituma kompetentsikeskustega, milleks on Ida-Tallinna keskhaigla ja Tartu ülikooli kliinikum. Järvamaa haigla tegi täna esimese sammu haigla võrgustumisel. Ida-Tallinna keskhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumiga sõlmitud koostööleping tagab Järvamaa haiglas suurema arvu erialade arstide vastuvõtu, kuigi haigekassa on otsustanud koondada osa erialasid suurhaiglatesse.

Praegu võtavad Järvamaa haiglas vastu arstid 20 erialal, kuid see olukord peagi muutub. See ongi üks põhjus miks otsiti koostööd suurhaiglatega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Haigekassa tahab siin, rääkides geograafilisest kättesaadavusest, selle aasta teisest poolaastast jätta kaheksa põhieriala ainult. Ülejäänud peavad kolima ümber kas siis võrgustuvatesse haiglatesse või siis kuidagi nendega koos lahendama selle vastuvõtu probleemi," ütles Järvamaa haigla peaarst Andres Müürsepp.

Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga sõlmitud koostöölepe tagab, et Järvamaa inimesed saavad võimalikult paljudel erialadel jätkuvalt abi Paide haiglast.

" Või kui siis kuskil Tallinnas või Tartus. Et kuidas saaks niiöelda väljaspool järjekorda seal seda abi. See on meie soov, mis välja tuleb, eks see paistab," jätkas ta.

Aga koostöövõimalusi suurhaiglatega on teisigi. "Nii, et hakkame IT probleemidest ja turvaprobleemidest ja kõikidest muudest asjadest pihta lõpetades patsiendi vastuvõtuga," lisas Müürsepp.

Suurhaiglate juhid kinnitavad, et nad tihendavad maakonnahaiglatega koostööd missioonitundest, et tasemel arstiabi oleks kättesaadav igal pool. Samas ollakse mõistagi huvitatud ka patsientide arvu kasvatamisest.

Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee ütles, et reservid on täna olemas kõikidel haiglatel. "See töömaht, mida meie käest täna ostab haigekassa on tunduvalt väiksem, kui me reaalselt oleksime võimelised tegutsema," sõnas Allikvee.

Allikvee märkis, et Ida-Tallinna keskhaigla on tulevikus tõenäoline Järvamaa haiglaga liituja.

"Millal, seda ma praegu küll ei ennustaks," ütles Allikvee.

Järvamaa haigla omanikud on 12 kohalikku omavalitsust. Haigla palgal on 260 inimest, neist 60 on arstid. Haiglavoodeid on 106, mullu raviti statsionaaris 2 500 haiget, sünnitusosakonnas tuli ilmale 273 last, neist neljandik on pärit väljastpoolt maakonda.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.