Järvamaa haigla sõlmis Ida-Tallinna keskhaiglaga ja Tartu ülikooli kliinikumiga koostööleppe ({{commentsTotal}})

Eesti väikehaiglad peavad aastaks 2020 liituma kompetentsikeskustega, milleks on Ida-Tallinna keskhaigla ja Tartu ülikooli kliinikum. Järvamaa haigla tegi täna esimese sammu haigla võrgustumisel. Ida-Tallinna keskhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumiga sõlmitud koostööleping tagab Järvamaa haiglas suurema arvu erialade arstide vastuvõtu, kuigi haigekassa on otsustanud koondada osa erialasid suurhaiglatesse.

Praegu võtavad Järvamaa haiglas vastu arstid 20 erialal, kuid see olukord peagi muutub. See ongi üks põhjus miks otsiti koostööd suurhaiglatega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Haigekassa tahab siin, rääkides geograafilisest kättesaadavusest, selle aasta teisest poolaastast jätta kaheksa põhieriala ainult. Ülejäänud peavad kolima ümber kas siis võrgustuvatesse haiglatesse või siis kuidagi nendega koos lahendama selle vastuvõtu probleemi," ütles Järvamaa haigla peaarst Andres Müürsepp.

Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga sõlmitud koostöölepe tagab, et Järvamaa inimesed saavad võimalikult paljudel erialadel jätkuvalt abi Paide haiglast.

" Või kui siis kuskil Tallinnas või Tartus. Et kuidas saaks niiöelda väljaspool järjekorda seal seda abi. See on meie soov, mis välja tuleb, eks see paistab," jätkas ta.

Aga koostöövõimalusi suurhaiglatega on teisigi. "Nii, et hakkame IT probleemidest ja turvaprobleemidest ja kõikidest muudest asjadest pihta lõpetades patsiendi vastuvõtuga," lisas Müürsepp.

Suurhaiglate juhid kinnitavad, et nad tihendavad maakonnahaiglatega koostööd missioonitundest, et tasemel arstiabi oleks kättesaadav igal pool. Samas ollakse mõistagi huvitatud ka patsientide arvu kasvatamisest.

Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee ütles, et reservid on täna olemas kõikidel haiglatel. "See töömaht, mida meie käest täna ostab haigekassa on tunduvalt väiksem, kui me reaalselt oleksime võimelised tegutsema," sõnas Allikvee.

Allikvee märkis, et Ida-Tallinna keskhaigla on tulevikus tõenäoline Järvamaa haiglaga liituja.

"Millal, seda ma praegu küll ei ennustaks," ütles Allikvee.

Järvamaa haigla omanikud on 12 kohalikku omavalitsust. Haigla palgal on 260 inimest, neist 60 on arstid. Haiglavoodeid on 106, mullu raviti statsionaaris 2 500 haiget, sünnitusosakonnas tuli ilmale 273 last, neist neljandik on pärit väljastpoolt maakonda.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics