Järgmisest aastast tagab riik rongavanemate lastele 100-eurose elatisabi ({{commentsTotal}})

{{1459420419000 | amCalendar}}

Valitsus kiitis heaks perehüvitiste seaduse eelnõu, mis tagab igale lapsele, kelle ees tema teine vanem ei täida alimentide maksmise kohustust, 100-eurose igakuise elatisabi, mille riik omakorda rongavanemalt välja nõuab.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna tõdes, et Eestis kasvab iga neljas laps üksikvanemaga. Ehkki enamik saab lahus elavalt vanemalt igakuise elatise ise kätte, on ometi 8200 lapsevanemat oma lastele kokku ligi 15 miljonit eurot võlgu - seda on Paide-suuruse linna aastaeelarve jagu. Minister rõhutas, et hoolimata vanematevahelistest lahkhelidest on ikkagi laps see, kellele teine vanem võlgu on.

"Tegu ei ole uue peretoetuse või sotsiaaltoetusega. 100 eurot tagatakse ka kohtuvaidluse käigus, kui seda pole veel välja mõistetud, et vanemad julgeksid teise vanema vastu üldse kohtusse pöörduda," ütles minister Tsahkna. Ta selgitas, et tihtipeale on raha mittemaksmise taga ka perevägivallaprobleemid, mistõttu kohtusseminek nõuab ühelt vanemalt eneseületust ja julgust.

"Elatisvõlglaste elu muutub muutub väga keeruliseks, 1. märtsist jõustunud seadusemuudatuste abil on nende võlga oluliselt parem kätte saada," uskus Tsahkna, et riik suudab võlglastelt summa omakorda kätte saada.

Kui kohus mõistab elatisabi välja, kuid vanem seda lapsele ikkagi maksma ei hakka, siis hakkab laps 4 kuud pärast kohtuotsuse jõustumist riigilt elatisabi saama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui peres on rohkem lapsi, saab iga laps 100 euro suurust elatistoetust. Riik nõuab makstud elatisabi hiljem võlgnikult sisse.

Elatist on lapsel õigus saada kuni 21-aastaseks saamiseni. Elatisabi fondi tarvis on tuleva aasta riigieelarves ette nähtud 7,2 miljonit eurot.

Perehüvitise seaduse eelnõu, millega muudetakse veel mitut seadust, peaks jõustuma tuleva aasta 1. jaanuaril, enne aga peab selle vastu võtma riigikogu.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili NaelINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics