Prantsusmaal toimuvad streigid mitmel rindel ({{commentsTotal}})

Prantsusmaal avaldatakse meelt tööreformide vastu, mida parlament asub järgmisel nädalal arutama. Tõsist segadust, mida meeleavaldused tekitavad, võimendab veel lennujuhtide streik.

Mitmes linnas hakkasid transporditöötajate streigi pärast ummikud varem pihta. Pariisi suundujad pidid tavapärase tunnise ummiku asemel aeglaselt venima enam kui kaks tundi, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Riikliku raudteefirma teatel on tööseisakud sundinud mõnes paigas vähendama teenust 40-50 protsenti. Streigis osalevad ka õpilased ja tudengid, sest just nemad peaksid uute reeglite järgi tööturul hakkama saama.

Et segadust veel vähe oleks, otsustasid oma streigiga täna välja tulla ka lennujuhid. Orly lennujaamas tühistati iga viies lend. See on juba neljas kord märtsikuus, mil inimesed tööjõureformide pärast protestivad. Eelkõige ei meeldi neile punktid, mis lubavad ettevõtjatel töötajaid lihtsamalt vallandada. Samas on muudatusi eelnõus olnud nii palju, et ka firmajuhid on pahased - eelkõige sellepärast, et väikeettevõtetel ei lasta ise otsustada paindlike töötunde.

"Mõned inimesed protestivad raudteefirmas valdkonna reformi vastu - seega on mitmeid proteste. Ka teistel teemadel on meeleheitlikku käitumist. Kuid tuletan meelde, et ametiühingutel ei ole ühtset rinnet tänaseks demonstratsiooniks," ütles Prantsusmaa tööminister Myriam El Khomri.

President Francois Hollande loodab aga just uutest muudatustest lisaks majanduse käivitamisele ka uut tuult tiibadesse järgmisteks presidendivalimisteks.

Samas on prantsuse ajaloo ebapopulaarseim riigipea lubanud, et kui kümne protsendilist tööjõupuudust ei suudeta nüüd vähendada, siis ta uuesti ei kandideeri.

Alles eile loobus ta kavast, mis oleks võtnud süüdimõistetud terroristilt prantsuse kodakondsuse.

Toimetaja: Aleksander KrjukovOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema