Prantsusmaal toimuvad streigid mitmel rindel ({{commentsTotal}})

Prantsusmaal avaldatakse meelt tööreformide vastu, mida parlament asub järgmisel nädalal arutama. Tõsist segadust, mida meeleavaldused tekitavad, võimendab veel lennujuhtide streik.

Mitmes linnas hakkasid transporditöötajate streigi pärast ummikud varem pihta. Pariisi suundujad pidid tavapärase tunnise ummiku asemel aeglaselt venima enam kui kaks tundi, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Riikliku raudteefirma teatel on tööseisakud sundinud mõnes paigas vähendama teenust 40-50 protsenti. Streigis osalevad ka õpilased ja tudengid, sest just nemad peaksid uute reeglite järgi tööturul hakkama saama.

Et segadust veel vähe oleks, otsustasid oma streigiga täna välja tulla ka lennujuhid. Orly lennujaamas tühistati iga viies lend. See on juba neljas kord märtsikuus, mil inimesed tööjõureformide pärast protestivad. Eelkõige ei meeldi neile punktid, mis lubavad ettevõtjatel töötajaid lihtsamalt vallandada. Samas on muudatusi eelnõus olnud nii palju, et ka firmajuhid on pahased - eelkõige sellepärast, et väikeettevõtetel ei lasta ise otsustada paindlike töötunde.

"Mõned inimesed protestivad raudteefirmas valdkonna reformi vastu - seega on mitmeid proteste. Ka teistel teemadel on meeleheitlikku käitumist. Kuid tuletan meelde, et ametiühingutel ei ole ühtset rinnet tänaseks demonstratsiooniks," ütles Prantsusmaa tööminister Myriam El Khomri.

President Francois Hollande loodab aga just uutest muudatustest lisaks majanduse käivitamisele ka uut tuult tiibadesse järgmisteks presidendivalimisteks.

Samas on prantsuse ajaloo ebapopulaarseim riigipea lubanud, et kui kümne protsendilist tööjõupuudust ei suudeta nüüd vähendada, siis ta uuesti ei kandideeri.

Alles eile loobus ta kavast, mis oleks võtnud süüdimõistetud terroristilt prantsuse kodakondsuse.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.