Päästeamet koondab seekord veel ametnikke, mitte päästjaid ({{commentsTotal}})

{{1459428887000 | amCalendar}}

Päästeameti kärpe raames seekord päästjaid ei koondata, küll aga kaotavad töö 12 ametnikku.

Päästeametis koondatakse 12 teenistujat, päästjaid seekord ei koondata. Vähendatakse 22 juhi ametikohta, millest 20 muudetakse ümber spetsialisti ametikohaks, kaks juhi ametikohta kaotatakse.

Koosseisu vähendamise võimalused leiti päästeameti erinevate valdkondade funktsioonide ümberkorraldamise, struktuuriüksuste, juhtimistasandite, juhtide vähendamise ning ametikohtade ümberkorraldamise või koondamise kaudu.

Päästetöötajate ametiühingu juhatuse liige Aivar Lepp ütles, et nemad ei näinud koondamisteks mingeid võimalusi, sest vastasel korral väheneks abi kättesaadavus.

"Päästeala on kärbitud kõvasti - viimane puudutas korrapidamisgruppe, mis möödunud aasta lõpul lõpetasid tegevuse ja nendeks gruppideks olid Narva, Jõgeva, Valga, Rapla," ütles lepp "Aktuaalsele kaamerale".

Edaspidine kärpimine hakkaks teenuste kvaliteeti mõjutama

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sõnul kulub päästeameti eelarvest 85% komandotasandile, siiski ei ole päästeametis komandode isikkoosseisu koondatud aastaid.

"Sel korral suudame veel tagada päästjatele töörahu, kuid edaspidi ei ole enam võimalik koosseisude vähendamine komandovälise tasandi teenistujate arvelt, ilma et see mõjutaks osutatavate teenuste kvaliteeti, mahtu või seatud teenusstandardeid," lisas Tammearu.

Päästeameti peadirektori selgituste kohaselt tähendavad muudatused seda, et tekib kaks osakonda, kuhu on koondatud ennetusalased ja järelvalvealased tegevused.

"Lihtsalt ühetaolised tegevused ühte struktuuriüksusesse ja juhtide arvu vähendamise mõte on see, et meie tublid teenistujad, juhid, kes meil on, jääksid meie süsteemi edasi tööle spetsialistidena, ekspertidena, neil on väga head tedmised ja oskused, lihtsalt vabastada neid juhtimisülesannetest, et nad saaksid osutada seda vahetut teenust," rääkis Tammearu.

Päästeamet koondab juuniks 12 inimest. Ennetusalane töö ei vähene, kinnitab Tammearu, sest tegemist on strateegilise üleasandega. Küll aga on löögi all päästeameti jätkusuutlikkus, kuna tehnika ja varustus on kallis. 85% ameti ressursist on just komandodes.

Aastatel 2011-2015 on päästeametis vähenenud komandoväliste töötajate arv 116 teenistuja võrra, mis moodustab ca 25% komandoväliste teenistujate koguhulgast. Päästjate arv Eestis kokku on samal perioodil jäänud muutumatuks.

Vastavalt valituse otsusele tuleb aastatel 2015-2019 vähendada valitsussektoris töötajate arvu ca 3500 inimese võrra.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics