Päästeamet koondab seekord veel ametnikke, mitte päästjaid ({{commentsTotal}})

{{1459428887000 | amCalendar}}

Päästeameti kärpe raames seekord päästjaid ei koondata, küll aga kaotavad töö 12 ametnikku.

Päästeametis koondatakse 12 teenistujat, päästjaid seekord ei koondata. Vähendatakse 22 juhi ametikohta, millest 20 muudetakse ümber spetsialisti ametikohaks, kaks juhi ametikohta kaotatakse.

Koosseisu vähendamise võimalused leiti päästeameti erinevate valdkondade funktsioonide ümberkorraldamise, struktuuriüksuste, juhtimistasandite, juhtide vähendamise ning ametikohtade ümberkorraldamise või koondamise kaudu.

Päästetöötajate ametiühingu juhatuse liige Aivar Lepp ütles, et nemad ei näinud koondamisteks mingeid võimalusi, sest vastasel korral väheneks abi kättesaadavus.

"Päästeala on kärbitud kõvasti - viimane puudutas korrapidamisgruppe, mis möödunud aasta lõpul lõpetasid tegevuse ja nendeks gruppideks olid Narva, Jõgeva, Valga, Rapla," ütles lepp "Aktuaalsele kaamerale".

Edaspidine kärpimine hakkaks teenuste kvaliteeti mõjutama

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sõnul kulub päästeameti eelarvest 85% komandotasandile, siiski ei ole päästeametis komandode isikkoosseisu koondatud aastaid.

"Sel korral suudame veel tagada päästjatele töörahu, kuid edaspidi ei ole enam võimalik koosseisude vähendamine komandovälise tasandi teenistujate arvelt, ilma et see mõjutaks osutatavate teenuste kvaliteeti, mahtu või seatud teenusstandardeid," lisas Tammearu.

Päästeameti peadirektori selgituste kohaselt tähendavad muudatused seda, et tekib kaks osakonda, kuhu on koondatud ennetusalased ja järelvalvealased tegevused.

"Lihtsalt ühetaolised tegevused ühte struktuuriüksusesse ja juhtide arvu vähendamise mõte on see, et meie tublid teenistujad, juhid, kes meil on, jääksid meie süsteemi edasi tööle spetsialistidena, ekspertidena, neil on väga head tedmised ja oskused, lihtsalt vabastada neid juhtimisülesannetest, et nad saaksid osutada seda vahetut teenust," rääkis Tammearu.

Päästeamet koondab juuniks 12 inimest. Ennetusalane töö ei vähene, kinnitab Tammearu, sest tegemist on strateegilise üleasandega. Küll aga on löögi all päästeameti jätkusuutlikkus, kuna tehnika ja varustus on kallis. 85% ameti ressursist on just komandodes.

Aastatel 2011-2015 on päästeametis vähenenud komandoväliste töötajate arv 116 teenistuja võrra, mis moodustab ca 25% komandoväliste teenistujate koguhulgast. Päästjate arv Eestis kokku on samal perioodil jäänud muutumatuks.

Vastavalt valituse otsusele tuleb aastatel 2015-2019 vähendada valitsussektoris töötajate arvu ca 3500 inimese võrra.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.