Eamets: pagulastele tuleks võimalikult kiiresti töökohad leida ({{commentsTotal}})

Senised kogemused Euroopas näitavad, et kolmandatest riikidest pärit pagulastel kulub rohkem aega tööturule pääsemiseks kui Euroopa-sisestel migrantidel.

Põhja- ja Baltimaade eksperdid arutasid Tallinnas, kuidas kiirendada uussisserändajate ja pagulaste lõimumist ühiskonda ja tööturule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu ülikooli makroökonomika professor Raul Eamets ütles, et kuigi pagulaste tulek Eesti tööturgu lähiaastatel tuntavalt mõjutama ei hakka, on oluline pagulastele võimalikult kiire töökoha leidmine.

"Kui inimesel on soov ja tahtmine, siis peaks tal olema võimalus võimalikult kiiresti tööturule lülituda ja tööle minna, mitte et me tekitame, vähemalt Saksamaa näitel, kunstliku olukorra, kus inimene peab lihtsalt ootama ja abirahadest elama," rääkis Eamets.

Malmö ülikooli majandusteadlane Pieter Bevelander rääkis konverentsil pagulaste lõimumisest tööturule Rootsi ja Kanada näidete põhjal. Tema sõnul saavad Kanadas elavad pagulased Rootsis elavatest keskmisest veidi kõrgemat palka. Osaliselt põhjendab Bevelander seda Kanada riigikeelte - inglise ja prantsuse keele - laia levikuga.

"Me peame immigrantidele rootsi keelt õpetama. Kui te tahate pagulastele head tööturgu, peate te neile eesti keelt õpetama - see on esimene asi. Samuti peate neile õpetama, kuidas Eesti töötab ning kuidas toimib tööturg," selgitas Bevelander.

Ta rõhutas, et keeleõppe tagamisel pagulastele võivad neist kiiresti kujuneda abi saajatest maksumaksjad.

Eametsa sõnul nähtub Rootsi näitest, et pagulaste tööhõive oleneb ennekõike asukohariigist.

"Kui araabia maades on naiste tööhõive madalam, siis Rootsi tulles on nende hõive oluliselt suurem ehk nad lülituvad tööturule. See, kas inimesed lülituvad tööturule või mitte, sõltub ka ilmselt väga palju kultuurilisest kontekstist, kus nad parasjagu asuvad," rääkis professor.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics