Viljandis ehitavad vabatahtlikud lõpuni rahapuudusel pooleli jäänud jäähalli ({{commentsTotal}})

Viljandis ehitavad kohalikud inimesed ühe entusiastist mehe eestvedamisel oma vabast ajast lõpuni juba aastate eest alustatud, ent siis rahapuudusel seisma jäänud jäähalli.

Õhtul on VIljandi jäähalli väljak paksult rahvast täis: kõigepealt teevad trenni iluuisutajad, siis niisama tritsutajad ja lõpuks kohalik hokikoondis. Samal ajal jätkab Viljandi hokiklubi juhatuse esimees Timo Tints puuduoleva seina ehitamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Halli nurgakivi pandi 2006. aastal ja käiku läks see minu teada 2007. aastal. Pooleli jäi see erinevate asjaolude kokkulangemisel," rääkis Tints, kes on enda hinnangul panustanud jäähalli ehitamisse 500 või 600 töötundi. Lisaks on teinud ta seda tasuta.

2014. aasta detsembris alustati Tintsi eestvedamisel esimese seina püstitamist, materjalid muretseti paljude eraannetajate abiga. Ka kolmanda seina raha ja materjalid on peaaegu koos. Kõik, mis puudu jääb, lubab Tints kas või enda taskust välja käia.

"Müts maha mehe ees. Siin on kõik ümberringi Timo tehtud. Kõik need seinad, kõik need sponsorrahad on Timo välja aetud," rääkis hokimängija Marko Kiivikas.

"Ega ta siin ainult seinu ehita, ta teeb siin ka kõike muud, mida siin üldse vaja teha on - ta hoiab silma peal jääl ja meie uiskudel. Uskumatu tüüp," ütles iluuisutreener Eve Naanuri.

Päris valmis loodab Tints jäähalli saada 10 aasta jooksul.

"Plekkseina kujul me loodame saada selle valmis sügiseks. Aga kui võtta, millal see võiks saada aastaringse jäähallina toimivaks, siis see võiks jääda 10-aastase arenguplaani juurde," selgitas ta.

Jäähalli ehitab ta lõpuni inimeste heameele nimel.

"Ma teen seda laste säravate silmade nimel ja inimeste emotsioonide nimel, mida jää peal olek neile pakub. Ja ma tahan, et see oleks kestev, mitte ei oleks lühiajaline emotsioon," ütle ta.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised