Viljandis ehitavad vabatahtlikud lõpuni rahapuudusel pooleli jäänud jäähalli ({{commentsTotal}})

Viljandis ehitavad kohalikud inimesed ühe entusiastist mehe eestvedamisel oma vabast ajast lõpuni juba aastate eest alustatud, ent siis rahapuudusel seisma jäänud jäähalli.

Õhtul on VIljandi jäähalli väljak paksult rahvast täis: kõigepealt teevad trenni iluuisutajad, siis niisama tritsutajad ja lõpuks kohalik hokikoondis. Samal ajal jätkab Viljandi hokiklubi juhatuse esimees Timo Tints puuduoleva seina ehitamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Halli nurgakivi pandi 2006. aastal ja käiku läks see minu teada 2007. aastal. Pooleli jäi see erinevate asjaolude kokkulangemisel," rääkis Tints, kes on enda hinnangul panustanud jäähalli ehitamisse 500 või 600 töötundi. Lisaks on teinud ta seda tasuta.

2014. aasta detsembris alustati Tintsi eestvedamisel esimese seina püstitamist, materjalid muretseti paljude eraannetajate abiga. Ka kolmanda seina raha ja materjalid on peaaegu koos. Kõik, mis puudu jääb, lubab Tints kas või enda taskust välja käia.

"Müts maha mehe ees. Siin on kõik ümberringi Timo tehtud. Kõik need seinad, kõik need sponsorrahad on Timo välja aetud," rääkis hokimängija Marko Kiivikas.

"Ega ta siin ainult seinu ehita, ta teeb siin ka kõike muud, mida siin üldse vaja teha on - ta hoiab silma peal jääl ja meie uiskudel. Uskumatu tüüp," ütles iluuisutreener Eve Naanuri.

Päris valmis loodab Tints jäähalli saada 10 aasta jooksul.

"Plekkseina kujul me loodame saada selle valmis sügiseks. Aga kui võtta, millal see võiks saada aastaringse jäähallina toimivaks, siis see võiks jääda 10-aastase arenguplaani juurde," selgitas ta.

Jäähalli ehitab ta lõpuni inimeste heameele nimel.

"Ma teen seda laste säravate silmade nimel ja inimeste emotsioonide nimel, mida jää peal olek neile pakub. Ja ma tahan, et see oleks kestev, mitte ei oleks lühiajaline emotsioon," ütle ta.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics