Hille Hanso: Erdogani kriitikataluvus on väga madalaks muutunud ({{commentsTotal}})

Vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso kommenteeris juhtumit, kus Türgi president Recep Tayyip Erdogan ägestus Saksas tehtud pilavideo üle. Ta ütles ka, et Türgis on ajakirjandusvabadusega järjest kehvemad lood.

"Tema kriitikataluvus on viimastel aastatel väga madalaks muutunud," kommenteeris Hanso "Ringvaates".

"Solvumine on väga kerge tulema isegi sellises kontekstis, mida meie Euroopas peaksime heaks satiiriks ja kui meie oma riigijuhtide kohta selliseid asju ilmub, siis me mõnusalt naeraksime ja elu läheks edasi," lisas ta.

Hanso meenutas, et pandi kokku muusikavideo, mis tekitas Türgi presidendis väga suurt pahameelt ja ta kutsus vaibale Saksamaa suursaadiku ja avaldas arvamust, et Saksas ei tohiks selliseid asju tema kohta näidata.

Hanso rääkis, et Türgis on Erdogani solvamise pärast ajakirjanikke ja tsiviilisikuid ka kohtusse kaevatud.

Ta meenutas juhtumit, kus teismelised poisid kiskusid kuskilt seinalt Erdogani plakati maha ja said selle eest süüdistuse.

Ajakirjandusvabadusest rääkides, ütles Hanso, et sellega on Türgis viimasel ajal järjest halvem.

"Eriti kui võrrelda meie standarditega. Ajakirjanike arreteerimised, erinevate meediaväljaannete ahistamine, neile suurte trahvide peale panemine. Samuti toimetuste väljavahetamine valitsusele meelepäraste inimeste vastu. See on tekitanud olukorra, et ka need ajakirjanikud, kes võibolla omavad eriarvamusi ei julge enam avalikus meedias oma mõtteid väljendada," rääkis Hanso.

Hanso sõnul on alternatiivsed sõnavõtud kolinud sotsiaalmeediasse, mis aga ei ole paljudele Türgi inimestele kättesaadav. "Keskmine Türgi inimene saab oma uudised televisiooni ja ajalehtede vahendusel. Selline valitsust kiitev meedia Türgis prevaleerib," lausus Hanso.

Toimetaja: Aleksander Krjukov



Kaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics