Hille Hanso: Erdogani kriitikataluvus on väga madalaks muutunud ({{commentsTotal}})

Vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso kommenteeris juhtumit, kus Türgi president Recep Tayyip Erdogan ägestus Saksas tehtud pilavideo üle. Ta ütles ka, et Türgis on ajakirjandusvabadusega järjest kehvemad lood.

"Tema kriitikataluvus on viimastel aastatel väga madalaks muutunud," kommenteeris Hanso "Ringvaates".

"Solvumine on väga kerge tulema isegi sellises kontekstis, mida meie Euroopas peaksime heaks satiiriks ja kui meie oma riigijuhtide kohta selliseid asju ilmub, siis me mõnusalt naeraksime ja elu läheks edasi," lisas ta.

Hanso meenutas, et pandi kokku muusikavideo, mis tekitas Türgi presidendis väga suurt pahameelt ja ta kutsus vaibale Saksamaa suursaadiku ja avaldas arvamust, et Saksas ei tohiks selliseid asju tema kohta näidata.

Hanso rääkis, et Türgis on Erdogani solvamise pärast ajakirjanikke ja tsiviilisikuid ka kohtusse kaevatud.

Ta meenutas juhtumit, kus teismelised poisid kiskusid kuskilt seinalt Erdogani plakati maha ja said selle eest süüdistuse.

Ajakirjandusvabadusest rääkides, ütles Hanso, et sellega on Türgis viimasel ajal järjest halvem.

"Eriti kui võrrelda meie standarditega. Ajakirjanike arreteerimised, erinevate meediaväljaannete ahistamine, neile suurte trahvide peale panemine. Samuti toimetuste väljavahetamine valitsusele meelepäraste inimeste vastu. See on tekitanud olukorra, et ka need ajakirjanikud, kes võibolla omavad eriarvamusi ei julge enam avalikus meedias oma mõtteid väljendada," rääkis Hanso.

Hanso sõnul on alternatiivsed sõnavõtud kolinud sotsiaalmeediasse, mis aga ei ole paljudele Türgi inimestele kättesaadav. "Keskmine Türgi inimene saab oma uudised televisiooni ja ajalehtede vahendusel. Selline valitsust kiitev meedia Türgis prevaleerib," lausus Hanso.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.